به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، علی حسین حسین زاده روز یکشنبه ۳ شهریور ۹۸ در شورای اداری استان که با محوریت پروژه مهر در سالن امام رضا(ع) برگزار شد، با گرامیداشت هفته دولت و با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به آموزش و پرورش گفت: نگاهی به رتبه های برتر کنکور سراسری نشان می دهد جای دانش آموزان مدارس دولتی و دانش آموزان روستایی در میان رتبه های برتر کنکور خالی است.

 

 

وی با بیان اینکه باید عدالت آموزشی را در جامعه گسترش دهیم، گفت: مقام معظم رهبری نیز بر این مسئله تاکید کردند و توجه به مناطق محروم و کم برخوردار نیز  از تاکیدات استاندار خوزستان است.

 

 

حسین زاده در عین حال خواستار تلاش برای ارتقای رتبه آموزشی آموزش و پرورش خوزستان شد و اضافه کرد: بر اساس سند تحول بنیادین رتبه آموزش و ‌پرورش خوزستان پایین است و رفع این معضل نیاز به برنامه ریزی، شجاعت در تصمیم گیری و کمک سایر دستگاه ها دارد. ما باید به حوزه آموزش و پرورش در یک میدان فرهنگی نگاه کنیم تا بسترهای تغییر، تحول و ارتقا در این نهاد فرهنگی ایجاد شود.

 

 

وی همچنین یادآور شد: برای گسترش عدالت آموزشی طرح جوانه ها در استان اجرایی شد که در این طرح حدود یک هزار دانش آموز محروم بورسیه تحصیلی به میزان ماهی یک میلیون تومان دریافت کردند. در عین حال سعی کردیم کودکان بازمانده از تحصیل را شناسایی کنیم و این کودکان را در چرخه تعلیم و تربیت نگه داریم.