به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، جواد عباسی روز شنبه 15 دی ماه 97  در حاشیه  گردهمایی گزینشگران آموزش و پرورش خوزستان که در شهرستان آبادان برگزار شد، با تبریک سالگرد تأسیس گزینش افزود: امام خمینی (ره) در ۱۵ دی‌ماه سال ۶۱ فرمان تأسیس گزینش را صادر کردند چرا که بعد از تشکیل انقلاب اسلامی  لازم بود نیروهای انقلابی، متعهد و دلسوز به‌عنوان متولیان گزینش انتخاب شوند تا افراد شایسته را وارد کار دولتی کنند.

 

وی با تقدیر از تلاش مجموعه گزینشگران استان معلمی را شغلی حساس و با اهمیت دانست و گفت: گزینشگران معلم‌ ساز و معلمان نیز جامعه‌ساز هستند.

 

عباسی با تاکید بر اینکه هسته گزینش نقش مهمی در صیانت از حرمتها و ارزش ها دارد، اظهار کرد: گزینشگرها بر اساس منشور اخلاقی و منشور حقوقی داوطلبان، شفاف سازی امور گزینش، رعایت شان انسانی و احترام به عقاید شخصی، رعایت حریم خصوصی، ایجاد فضای همدلی و کاهش اضطراب ضمن حفظ اسرار و محتویات پرونده داوطلبان با دقت و سرعت به بررسی و اعلام نظر می پردازند.

 

وی در ادامه به تشریح اقدامات و مراحل گزینش افراد پرداخت و گفت : امسال حدود ۱۱ هزار ۹۵۱ پرونده در هسته گزینش استان مورد بررسی قرار گرفته است و این یعنی به همین تعداد سرنوشت و گزینش معلمان با دقت ، هوشمندانه و با توجه به اصل شایسته سالاری  و افراد متعهد برای فعالیت در عرصه تعلیم و تربیت انتخاب شده است.

 

جواد عباسی رای منفی را یک آسیب قلمداد کرد که برای به حداقل رساندن آن راهبردهایی نظیر سیرمطالعاتی، مذاکره ارشادی و اخذ تعهد به کار گرفته شده است .

 

مدیر هسته گزینش اداره کل آموزش و پرورش خوزستان تصریح کرد : هسته گزینش آموزش و پرورش استان خوزستان با دریافت لوح تقدیر از هیأت مرکزی وزارت آموزش و پرورش، به عنوان هسته منتخب کشور معرفی شده است و بی شک این دستاورد با همراهی و حمایت مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان، گزینشگران، مسئولین آموزش و پرورش شهرستان ها بدست آمده .

 

گفتنی است؛ در پایان این مراسم با اهداء لوح تقدیر و هدیه از گزینشگران استان تجلیل شد.