به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با اشاره به اجرای طرح “سیل مهربانی همکلاسی ها” و جمع آوری کمک های دانش آموزان، اولیاء و معلمان در مدارس، اظهار کرد: فرهنگیان و دانش آموزان با توجه به شرایط اقتصادی حاکم در جامعه چنین کمک هایی را به مردم مناطق سیل زده جمع کرده اند جای بسی خوشحالی است و در اسلام نیز مهم این است که انسان در صورت نیاز خود، همسایه را در اولویت قرار دهد.

 

محمد اسماعیل سعیدی با اشاره به فرهنگ نوع دوستی در دوران دفاع مقدس، ادامه داد: معلمان در دوران دفاع مقدس نیز نقش بسزایی داشتند و اکثر اعضای گردان ها معلم بودند.

 

وی خاطرنشان کرد: دولت به تنهایی توان کمک به مناطق سیل زده را ندارد و مردم مومن و همیشه در صحنه کشور در بازسازی مناطق سیل زده نقش ناثیرگذاری می توانند داشته باشند.

 

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در مراسم اعزام کمک های آموزش و پرورش آذربایجان شرقی به مناطق سیل زده خوزستان با اشاره به انتخاب آموزش و پرورش استان به عنوان معین استان خوزستان گفت: تا این لحظه 200 میلیون تومان کمک جمع آوری شده نقدی به حساب آموزش و پرورش خوزستان واریز شده است.

 

جعفر پاشایی با بیان این که تعهد ما کمک نقدی 700 میلیون تومانی است، ادامه داد: 200 میلیون تومان نیز روز شنبه و مابقی نیز در روزهای آتی و تا پایان سال تحصیلی به حساب آموزش و پرورش خوزستان واریز می شود و امروز نیز کمک های غیر نقدی به ارزش یک میلیارد تومان به این استان ارسال می شود.

 

وی افزود: در بازدید از مناطق سیل زده خوزستان 113 مدرسه در این استان به طور کامل تخریب شده و مابقی نیز نیاز به مرمت دارد.

 

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی اضافه کرد: بخشی از اقلام جمع آوری شده نیز به معلمان خوزستان اهدا می شود تا حداقل امکانات را برای زندگی داشته باشند.

 

پاشایی گفت: شورای معاونین آموزش و پرورش استان بخشی از حقوق خود را به مناطق سیل زده اختصاص دادند که طرح کسر از حقوق بین فرهنگیان استان نیز اجرایی می شود و معلمانی که تمایل به کمک به مردم سیل زده را دارند با پر کردن فرم مخصوص می توانند بخشی از حقوق خود را به این مناطق اختصاص دهند.

 

پرتال وزارت آموزش و پرورش