به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، سید محمد بطحایی در تماس تلفنی با محمد تقی زاده، مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان وضعیت مناطق و مدارس سیل زده در استان را مورد پیگیری قرار داد.

 

بطحایی در این تماس تلفنی ضمن تشکر از اقدامات آموزش و پرورش خوزستان در راستای اسکان سیل زدگان و رفاه حال آنها، تصریح کرد: آموزش و پرورش با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در خدمت سیل زدگان است و لازم است تا تمامی امکانات آموزش و پرورش در اختیار سیل زدگان، نیروهای امدادی و ستاد مدیریت بحران قرار بگیرد.

 

محمد تقی زاده، مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان نیز در این  تماس تلفنی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات آموزش و‌ پرورش خوزستان در راستای کمک به سیل زدگان تصریح کرد: در آموزش و پرورش خوزستان  بیش از 1  هزار و ۴۰۰مدرسه و در مجموع ۲۰۰سالن ورزشی، اردوگاه دانش آموزی و فضای شبانه روزی برای اسکان اهالی مناطق سیل زده استان خوزستان اختصاص پیدا کرد.

 

وی همچنین با اشاره به فعالیت بالغ بر 3 هزار همکار فرهنگی در ستادهای اسکان ویژه سیل زدگان خوزستانی در آموزش و پرورش استان گفت: کلیه نیروهای اداری، اجرایی، خدماتی، آموزشی ، مدیران  و سرایداران مدارس در آموزش و پرورش 40 منطقه استان خوزستان به صورت ۲۴ساعته در حالت فوق العاده و آماده باش قرار دارند.

 

تقی زاده افزود: در تمامی مدارس نزدیک به محل طغیان رودخانه ها برای اسکان اضطراری خانواده های سیل زده حالت آماده باش اعلام شده است.

وی بیان کرد: توزیع غذای گرم به صورت روزانه در بین خانواده سیل زده مستقر در مراکز اسکان آموزش و پرورش خوزستان در سراسر استان، آماده کردن تمامی سالن های ورزشی، نماز خانه ها و سالن های چند منظوره وابسته به آموزش و پرورش در سراسر استان برای اسکان سیل زدگان از دیگر اقدامات آموزش و پرورش در این راستا می باشد.

 

تقی زاده گفت:  راه اندازی «کمپین های داوطلبانه کمک به سیل زدگان» در بین فرهنگیان استان خوزستان، هماهنگی برای سفر کتابخانه های سیــار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناطق سیل زده در قالب « پیــک امید» و فراهم کردن لوازم مورد نیاز برای خانواده های سیل زده در مراکز اسکان آموزش و پرورش از قبیل پتو، زیرانداز ، وسایل گرمایشی، بهداشتی و وسایل ذخیره آب آشامیدنی از اقداماتی است که در آموزش و‌ پرورش خوزستان برای حمایت از سیل زدگان انجام شده است.