به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا،  حمید قنبری ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: در حال حاضر 120 نفر از دانش آموزان دوره ی ابتدایی و متوسطه اول در منطقه عشایری شیرین بهار سفلی شهرستان اندیکا در مدارس کانکسی و ساختمان استیجاری مشغول به تحصیل تحصیل هستند که با اقدام خداپسندانه خیرین مدرسه ساز این مشکل برطرف خواهد شد.

 

وی با اشاره به حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و علی عسگر ظاهری نماینده مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید بیش از 100 مدرسه در مناطق عشایری احداث شده است که جا دارد از تلاش های استاندار استان خوزستان  و نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی در تامین زیر ساخت های توسعه آموزش و پرورش عشایر تقدیر و تشکر کنم.

 

قنبری افزود: در راستای ساماندهی حمل و نقل دانش آموزان عشایری به مدارس روستای مرکزی و شبانه روزی در دوره های متوسطه اول و دوم به اعتبارات مالی بیشتری نیاز است که با مشارکت فعال خیرین این مشکل برطرف خواهد شد.

 

مدیر آموزش و پرورش عشایر در پایان با بیان اینکه آموزش و پرورش محوری ترین نهاد فرهنگی کشور است، تصریح کرد: رسالت تعلیم و تربیت دانش آموزان و انتقال میراث فرهنگی جامعه به نسل های آینده بر عهده آموزش و پرورش است که در همین چارچوب برنامه ریزی مناسبی صورت گرفته است.