به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا،  محمد تقی زاده اظهار کرد: نخستین دوره رقابت های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی نونهالان آسیا 12 مرداد ماه با حضور 10 کشور در سالن مجموعه ورزشی انقلاب کرج برگزار شد.

 

وی با اشاره به حضور 4 دانش آموز خوزستانی در تیم ملی کشتی فرنگی نونهالان کشور، گفت: در این رقابت‌ها به ترتیب در اوزان 45 کیلوگرم و 52 کیلوگرم  علی حاجی وند و سعید اسماعیلی موفق به کسب مدال طلا شدند. همچنین حجت رضایی در وزن ۶2 کیلوگرم موفق به کسب گردن آویز طلا شد.

 

تقی زاده در ادامه با اشاره به کسب 1 مدال نقره توسط دانش آموز فرنگی کار خوزستانی، گفت: در وزن  68 کیلوگرم علیرضا ظهیر شاه آبادی توانست مدال نقره این دوره از رقابت ها را به دست آورد.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مربیان این دانش آموزان، اظهار کرد: دانش آموزان خوزستانی از استعداد و توانایی فراوانی در حوزه ورزش قهرمانی برخوردار هستند که با حمایت از آنها شاهد موفقیت های روزافزون فرزندان خوزستان در عرصه ورزش جهانی خواهیم بود.

 

تیم های کشتی آزاد و فرنگی نونهالان ایران با کسب 12 مدال طلا، 1 مدال نقره و 7 مدال برنز به عنوان قهرمانی این دوره از رقابت ها دست یافتند.