به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، کورش مودت با اعلام این خبر گفت: دانشکده هوافضای خواجه نصیرالدین طوسی با هدف گسترش، توسعه و کشف استعدادهای دانش آموزی، مسابقات دانشجویی و دانش‌آموزی نصیرکاپ را برگزار می کند که دانش پژوهان پژوهش سرای امام جعفرصادق(ع) ناحیه چهار اهواز موفق به کسب رتبه ی اول و رتبه دوم کشوری این مسابقات شدند.

 

 

وی با اشاره به اینکه این دوره از مسابقات با توجه به ساختار اجرایی و قوانین منحصر به فرد آن نیاز به طراحی، صحت‌سنجی میدانی و اصلاح را برای تیم‌‏های شرکت کننده ایجاد می‏‌کند و نسبت به سایر مسابقات متفاوت است، اظهار داشت: نقش دانش، صنعت و فناوری هوافضا در زندگی کنونی جوامع بشری و ضرورت شناساندن همه جانبه آنها و همچنین اعتلا و گسترش علوم و فنون و مهندسی هوافضا در جامعه و ایجاد ارتباط بیشتر با متخصصین این رشته ها در امر آموزش، پژوهش و صنعت در بین دانش آموزان اهمیت به سزایی دارد.

 

 

مودت تصریح کرد: در همین راستا پژوهش سرای امام جعفرصادق(ع) ناحیه چهار اهواز با افتتاح اولین آزمایشگاه هوافضا اقدام به آموزش تخصصی دانش پژوهان در حوزه علوم  و مهندسی هوافضا کرده است.

 

 

 

مودت یادآور شد: دانش پژوهان آموزش دیده در پژوهش سرای دانش آموزی امام جعفرصادق(ع)  توانستند با شرکت درمسابقات نصیر کاپ رتبه اول کشوری موشک کاغذی و رتبه دوم کشوری مسابقات گلایدر را کسب کنند.

 

 

وی گفت: در این دوره از مسابقات حسین نواصری موفق به کسب  مقام اول موشک کاغذی در بخش مسافت، همچنین در بخش دانش آموزی نیز حسین نواصری و محمدمهدی سلیمانیان از تیم شاهین کارون مقام دوم مسابقات ملی خواجه نصیر الدین طوسی را به دست آوردند.