به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محسن حاجی میرزایی در آیین افتتاحیه مدرسه ۱۲ کلاسه کوثر در شهرستان اندیمشک گفت: برداشتن دیوار مدرسه و ایجاد تعامل واقعی بین مدرسه و‌ خانواده از اهداف ما در آموزش و پرورش است.

 

 

وی افزود: آموزش و پرورش  باید با واقعیت ها و نیازهای جامعه پیوند داده شود و محیط های مختلف یادگیری باید در تعامل با یکدیگر قرار بگیرند.

 

 

 

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: امروز از صبح در خدمت فرهنگیان استان خوزستان و مسئولین و نمایندگان این استان بودم و به عظمت و شکوه مردم خوزستان غبطه خوردم.

 

 

وی گفت: این مدرسه باشکوه حاصل سخاوتهای بزرگ خیرین مدرسه ساز است و امروز شاهد بهره برداری از این مدرسه با شکوه هستیم.

 

 

وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش فراگیرترین نهاد در ایران با قریب ۱۵ میلیون دانش آموز است و کشور با تلاش های خیل فرهنگیان در این دستگاه عظیم فرهنگی استقلال و آزادی خود را حفظ کرده است.

 

 

وی همچنین گفت: جلوه زیبای تعامل با آموزش و پرورش در استان خوزستان دیده می شود که این موجب افتخار ماست.

 

حاجی میرزایی بیان کرد: ما منکر مشکلات در آموزش و پرورش نیستم اما از تمامی ظرفیت ها برای کاستن از معضلات آموزش و پرورش استفاده می کنیم. ما از مشکلات تجهیزات، فضای فیزیکی و کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش آگاهی داریم ولی باید با مشارکت یکدیگر بر این مشکلات غلبه کنیم.

 

 

وزیر آموزش و‌  پرورش تصریح کرد: برای حل مشکلات خوزستان کارگروهی ویژه به سرپرستی یکی از معاونین حوزه وزارتی تشکیل می شود تا در راستای حل مشکلات در این استان گام برداریم.

 

 

گفتنی است با حضور وزیر آموزش و پرورش آموزشگاه ۱۲ کلاسه کوثر در شهرستان اندیمشک افتتاح شد.