به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الــفبا، وقـتی از موفقــیت علیرضا در کنـکور سراسری می گوید، شـوق، شـادی، بغض، شعف، افتخار و سربلندی در صدایش موج می زند. کسب رتبه اول کنکور سراسری ریاضی نه تنها برای علیرضا و پدر و مادرش، بلکه برای استان خوزستان مایه مباهات و سرافرازی است. این خــبر را ساعت 9 صبح امروز سه شنبه 15 مرداد 98 خود علیرضا در تماسی تلفنی به پـدر که در محل کارش در بـندر عسـلویه بود، داد.

 

محمد حسن سخایی راد، پدر علیرضا از احساسی که در لحظه شنیدن این خبر داشت به الــفبا گفت: صبح امروز وقتی علیرضا با من تماس گرفت و گفت که در کنکور رتبه اول را به دست آورده خوشحالی سراسر وجودم را فرا گرفت و من این موفقیت را به همسرم که از روزی که علیرضا را به مهدکودک برد تا به امروز زحمات زیادی برای او کشیده است و خود علیرضا که طی دو سال گذشته با سخت کوشی تلاش کرد، تبریک می گویم.

 

پدر علیرضا گفت: علی رغم اینکه علیرضا همیشه در آزمون های آزمایشی رتبه های خوبی را به دست می آورد اما پیش بینی کسب رتبه اول واقعا سخت بود و از این خبر واقعا شگفت زده و خوشحال شدیم.

 

او با بیان اینکه خانواده اش در شرایط کنونی واقعا به شنیدن چنین خبر خوشی احتیاج داشتند، افزود: علیرضا نیز همانند تمام دانش آموزانی که به این جایگاه ها می رسند، برای به دست آوردن این موفقیت از زمان شروع تحصیلش تلاش کرد اما طی دو سال گذشته به صورت جدی به مطالعه برای کنکور پرداخت ولی هیچگاه از ورزش نیز غافل نشد.

 

او در پاسخ به این سوال که علیرضا چند ساعت در روز برای کنکور مطالعه می کرد، گفت: علیرضا روزهایی که به مدرسه نمی رفت 8 تا 10 ساعت مطالعه می کرد و روزهایی که به مدرسه می رفت بین 4 تا 5 ساعت درس می خواند.

 

سخایی راد با بیان اینکه «مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف» یکی از رشته های انتخابی علیرضاست، گفت: این موفقیت بدون کمک خداوند، تلاش علیرضا و زحمات معلمان و مدیران دلسوزش ممکن نبود و من از تمامی کسانی که برای علیرضا زحمت کشیدند و او را راهنمایی کردند، سپاسگزارم.