به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، در این نشست ، محمد تقی زاده گفت: در این یک سال که شریعتی سکاندار استانداری در دست گرفت نگاه ویژه ای به آموزش و پرورش داشتند و پشتوانه قوی برای حوزه تعلیم و تربیت بودند. قبل از این جلسه به همراه استاندار و مسئولین مربوطه از دو مرکز تربیت معلم حضرت فاطمه زهرا (س) و پژوهش سرای دانش آموزی غدیر بازدید صورت گرفت، بنا است در این نشست و مسائل و مشکلات از این دو مرکز مورد بررسی قرار گیرند.

تقی زاده ادامه داد: پژوهش سرای دانش آموزی غدیر در چند سال اخیر مقام های علمی و پژوهشی قابل توجهی کسب کرده است که لازم است در این زمینه از مدیر پژوهش سرا که همه اقدامات به همت او انجام شده است و مدیر آموزش پرورش ناحیه 2 اهواز تشکر ویژه ای داشته باشم.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان انجام اقدامات ماندگار را به پشتوانه کارهای پژوهشی دانست و افزود: در پژوهش سراها اولویت اول دانش آموز پژوهی است و پژوهش جزو اولویت های اول آموزش پرورش خوزستان است. در سال 93 در استان 7 پژوهش سرا وجود داشت ولی در حال حاضر 40 پژوهش سرا در سطح شهرهای استان فعالیت می کنند و هر شهر یک پژوهش سرا دارد. رسیدن به عدد 40 پژوهش سرا تنها به این دلیل است که فعالیت های پژوهشی را در اولویت اقدامات آموزش و پرورش قرار دادیم و در توسعه پژوهش سراها تلاش کردیم.