به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، کورش مودت  بیان کرد: از تعداد ۳۱ هزار  و ۹۵۹ سوادآموز خوزستانی بالغ بر ۱۷ هزار و ۶۳۴ سوادآموز در دوره سوادآموزی، ۸ هزار و ۲۵ سوادآموز در دوره انتقال و ۶ هزار و ۳۰۰ سوادآموز در دوره تحکیم مشغول تحصیل خواهند شد.

وی در ادامه با اشاره به سرانه سوادآموزی در استان خوزستان، عنوان کرد: سرانه باسواد شدن هر یک از بی سوادان گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در خوزستان برای امسال ۸۴۰ هزار تومان است و این میزان برای دوره انتقال ۹۸۰ هزار تومان و برای دوره تحکیم ۱۷۰ هزار تومان است. البته در سال جاری بیشتر فعالیتهای سوادآموزی از طریق برون سپاری و توسط مؤسسات وتشکل های مردم نهاد و همچنین بخشی نیز توسط معلمان اجرایی می شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: در سال گذشته نیز با همکاری ۲۰ مؤسسه و تشکل مردم نهاد فعالیتهای سوادآموزی پیگیری شد. امسال نیز با توجه به شرایط بیماری کرونا ثبت نام سوادآموزان پس از تعیین مؤسسات جدید در اوایل مرداد ماه و با اعلام سازمان نهضت سوادآموزی انجام خواهد شد.

مودت در پایان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه کیفیت بخشی به فعالیت های سوادآموزی در استان، توضیح داد: در راستای کیفیت بخشی به فعالیت سوادآموزی برنامه های مکمل در نظر گرفته شده است که می توان به آموزش مهارتهای اساسی زندگی و مهارتهای شهروندی، آموزش عملی نماز، آموزش مقدمات رایانه و حلقه های کتابخوانی اشاره کرد.