به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، کورش مودت بیان کرد: طرح ارتقای علمی دانش آموزان مناطق کم برخودار استان با همکاری بنیاد علوی و برای نهمین سال پیاپی در حال اجرا شدن است که در قالب این طرح خدمات آزمونی، کتاب کمک آموزشی و مشاوره ای رایگان به دانش آموزان مناطق کم برخودار خوزستان ارائه خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه در سال گذشته بالغ بر ۱۵ هزار و ۲۷۰ دانش آموز مناطق کم برخودار استان زیر پوشش این طرح قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: امسال ۱۶ هزار و ۴۲۶ دانش آموز از خدمات آزمونی و مشاوره ای طرح ارتقای علمی بنیاد علوی بهره می بردند که از این تعداد ۵ هزار و ۳۵۰ دانش آموز مربوط به پایه دهم، ۵ هزار و ۳۰۴ دانش آموز پایه یازدهم و ۵ هزار و ۷۷۲ دانش آموز مربوط به پایه دوازدهم هستند.

 

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در عین حال با اظهار اینکه ۱۹۵ مدرسه مناطق کم برخودار استان تحت پوشش خدمات این طرح قرار دارند، توضیح داد: در قالب خدمات این طرح ۶ هزار و ۳۱۶ جلد کتاب به صورت ۸۶۲ بسته کتاب کنکوری و کمک آموزشی در بین ۵ هزار و ۷۶۲ پایه دوازدهم به صورت رایگان توزیع خواهد شد.

 

مودت ادامه داد: اعتبار اختصاص یافته برای اجرای طرح توزیع رایگان کتب کنکوری و کمک آموزشی در بین دانش آموزان این مناطق بالغ بر ۴ میلیارد و ۹۲۹ میلیون و ۹۶۰ هزار ریال است.

 

 

وی در پایان یادآور شد: برقراری عدالت آموزشی در بین دانش آموزان مناطق کم برخوردار و ارتقای سطح علمی دانش آموزان این مناطق از جمله مهمترین اهداف اجرای این طرح در خوزستان است.