به گزارش پایگاه خبری الف با به نقل از مهر اعظم قاسمی زاده با اشاره به وجود ۵۴ هزار دانش آموز در سطح شهرستان آبادان گفت: از تعداد کل دانش آموزان شهرستان آبادان شش هزار و ۷۰۰ دانش آموز بی بضاعت که تحت پوشش سازمانهای حمایتی، خیریه ها و بی بضاعتانی که تحت پوشش هیچ نهاد یا ارگانی یا خیریه اند، شناسایی شده اند.

وی افزود: براساس هماهنگی های انجام شده، ۳۶ کارگاه تولیدی داخلی (بومی) در بحث تامین پوشاک دانش آموزان با ما همراهی و همکاری می کنند و سود حاصل از تولید پوشاک ها که پیش از این از دست تولیدهای داخلی خارج می شد، عاید آنها می شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان با بیان اینکه موضوع پوشاک دانش آموزان را به دو صورت ساماندهی کرده ایم، اظهار کرد: نخست اینکه اولویت را به تولیدیهای شهری دادیم و برای حصول اطمینان از این مسئله یک تیم بازرسی تخصصی مسئول انجام این کار شد و از نزدیک از محل کارگاهها، کیفیت کارهایشان و سایر موارد بازدید کردند، در زمان حاضر تولیدی های پوشاک مدارس را شناسنامه دار کرده ایم.

قاسمی زاده تصریح کرد: اولویت به کارگیری تولیدی های پوشاک با خیریه هایی است که دوزندگان آنان خانم های سرپرست خانوار است تا از این طریق کمکی به این افراد کرده باشیم.

به گفته وی در زمان حاضر حدود ۸۰ نفر از زنان سرپرست خانوار در تولیدیهای آبادان در حال تولید پوشاک دانش آموزان این شهر هستند.

رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان یادآور شد: از قِبل این مسئله تمام پوشاک شش هزار و ۷۰۰ دانش آموز تحت پوشش سازمانهای حمایتی و خیریه رایگان شد ضمن آنکه پوشاک دانش آموزان پیش دبستانی تمامی مدارس روستایی و حاشیه ای شهر نیز به طور صد در صد رایگان شد.

قاسمی زاده با قدردانی از منطقه آزاد اروند به عنوان حامی مالی آموزش و پرورش که تاکنون کمک ها و خدمات بسیار خوب و ارزشمندی را انجام داده است، گفت: اداره برق بهترین و همراه ترین اداره شهری با آموزش و پرورش است.

وی افزود: در بحث کاهش هزینه های تحصیل برای دانش آموزان، جلسات متعددی تشکیل شد و در نهایت به این جمع بندی رسیدیم که برای کاهش هزینه ها بایستی بحث پوشاک و مدارس روستایی را ساماندهی کنیم.

رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان در بخش دیگری از سخنان خود درباره شیوه ثبت نام دانش آموزان در مدارس دولتی و غیر دولتی(شهریه ای) اظهار کرد: در مدارس عادی دولتی به جز برای بیمه و کتاب به هیچ عنوان نباید از خانواده ها پولی بابت ثبت نام فرزندانشان دریافت شود اما در مدارس شهریه ای همچون مدارس غیر انتفاعی موضوع دریافت شهریه توسط این مدارس، در اساسنامه شان موجود است و طبق دستورالعملی که وزارتخانه آموزش و پرورش به این دسته از مدارس داده آنان می توانند از خانواده دانش آموزان برای ثبت نام پول بگیرند.

قاسمی زاده تصریح کرد: به تمامی مدارس این موارد را ابلاغ و توضیحات لازم را نیز در جلسات متعددی که با مدیران و مسئولان مدارس داشتیم، ابلاغ کرده ایم، اگر مواردی نیز بوده با آنها برخورد شده است.

وی یادآور شد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف و اعلام آن از سوی خانواده ها و سایر افراد، اداره آموزش و پرورش آماده برخورد با خاطیان به شکل قانونی است.