به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الــفبا، لحظه ای که تــارا مهری بابادی دانش آموز پایه ششم دبستان کوثر از منطقه محروم لالی استان خوزستان با مهــری تمام نشدنی که از اعماق وجودش سرچشمه می گیرد، بر پرچم سه رنگ ایران بوسه زد، تصور نمی کرد که دوربین های مدار بسته این لحظه را به عنوان یکی از ماندگارترین صحنه های عاشقی برای کشورش در تاریخ ایرانِ عزیز اسلامی مان برای همیشه ثبت کنند و به یادگار نگه دارند.

 

تــارا روزی که پرچم پرافتخار کشور ایران را بر روی سنگر شهدا که به مناسبت هفته دفاع مقدس در جلوی حیاط مدرسه شان به عنوان نماد مقاومت و ایثار رزمندگان اسلام ساخته شده بود، در حال اهتزاز دید، ناخود آگاه به سمت آن رفت و سَر بر روی پرچم جمهوری اسلامی ایران نهاد و بر سه رنگ سبز ، سفید و قرمزی که نشانه آبادانی، صلح طلبی و صلابت و پایداری ملت مسلمان ایران است، بــوسه زد.

 

تــارا مهری بابادی با دیدن فیلم بوسه اش بر پرچم ایران در شبکه های اجتماعی، از انتشار گسترده آن در فضای مجازی مطلع شد. او که از وجود دوربین مدار بسته در رو به روی حیاط مدرسه اش بی اطلاع بود از دیدن تصاویرش در فضای مجازی تعجب زده شد و این موضوع را با مــادرش در میان  گذاشت.

 

 

مادر تــارا در این باره به الــفبا گفت: شبی که این ویدئو در فضای مجازی منتشر شد تـارا نزد من آمد و گفت من امروز در مدرسه کاری انجام دادم که الان فیلمش در فضای مجازی منتشر شده است و من که متعجب شده بودم از او در باره کاری که انجام داده بود، سوال کردم.

 

توران مهری بابادی، مادر تــارا با بیان اینکه فرزندنش همیشه به پرچم سه رنگ ایران که مزیــن به نام «الله» است، عشــق می ورزد، گفت: تارا یک خواهر دوقلو به نام تابان نیز دارد که هر دو از کودکی علاقه زیادی به پرچم کشور ایران دارند و وقتی کلاس سوم دبستان بودند هنگام شرکت در راهپیمایی وقتی مشاهده کردند که پرچم ایران به روی زمین افتاده است، آن را برداشتند و بوسیدند و فردای آن روز به خاطر احترام به نماد مقدس کشور از سوی معلم مدرسه شان با اهدای دو بسته مداد رنگی مورد تشویق قرار گرفتند.

 

او افزود: تارا و تابان قبل از اینکه به سن تکلیف برسند به خواست خود نماز خواندن را یاد گرفتند و همراه من و پدرش خواندن نماز را آغاز کردند و در این سن تمام روزه های واجب خود را نیز گرفته اند.

 

مادر تــارا در گفت و گو با الـفبا با بیان اینکه به این کار تــارا که بــرشی از اشتیاق، عشق و احساس پاک یک کودک دهه هشتادی به ایران عزیز اسلامی است افتخار می کند، گفت: تــارا نمونه ای از فرزندان این سرزمین است که وطنش را صمیمانه دوست دارد و همانند دیگر دانش آموزان این کشور  ارزش خون شهدا به خصوص شهدای دانش آموز را که به خاطر آنها و به مناسبت هفته دفاع مقدس پرچم جمهوری اسلامی ایران بر سنگر های جنگ و مقاومت برافراشته شد، را می داند.

 

تــارا نیز در گفت و گو با الــفبا با بیان اینکه احساسی که در آن لحظه از بوسیدن پرچم کشورش داشت وصف ناشدنی است، گفت: پرچم کشورم را دوست دارم و بعد از بوسیدن پرچم ایران احساس آرامش کردم.

 

او به الــفبا گفت: در مدرسه آموخته است که قطره قطره خون شهیدان پرچم پرافتخار کشورش را در اهتزاز نگه داشته است از این رو به شهیدان این سرزمین و رهبر فرزانه انقلاب که ایران را آزاد، سربلند و سرافراز نگه داشتند، افتخار می کند.

 

تارا در توصیف پرچم ایران می گوید: پرچم ایران نماد زیبایی است و به خاطر نام «الله» که زینت بخش آن است، بهترین پرچم دنیاست.

 

او که پدر و مادرش هر دو معلم دانش آموزان عشایری هستند، تا پایه ششم همواره دارای معدل خیلی خوب بوده است و قصد دارد در آینده دکتر شود چون معتقد است که با این شغل بهتر می تواند به کشور ایران خدمت کند.

 

در چند روز گذشته صحنه بوسه یک دانش آموز دخترمیهن دوست به پرچم کشورمان که از طریق دوربین های مداربسته ضبط شده است به تاثیرگذارترین ویدئو در فضای مجازی بدل گشت. ویدیویی از رو به روی مدرسه  ای دخترانه در شهر محروم لالی واقع در استان زرخیر خوزستان. تصاویری از تــارا مهری بابادی که سرشار از روشنی، مهر، صلح، دوستی و تعلق خاطر و عشقِ پاک به وطــن است.