به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محمد تقی زاده با اعلام این خبر گفت: تیم دندان پزشکی بنیاد خیریه نوآوران سلامت تهران متشکل از ۴ دندان پزشک به مدت ۴ ماه در درمانگاه شهر قلعه خواجه اندیکا  مستقر شدند و کلیه دانش آموزان پسر و دختر مقطع ابتدایی و متوسطه شهرستان اندیکا را تحت معاینات دندانپزشکی و درمان قرار دادند.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان با ارزشمند خواندن تلاش های خیرخواهانه این تیم دندان پزشکی، اضافه کرد: دانش آموزانی که تحت پوشش این طرح رایگان  قرار گرفتند کلیه خدمات دندان پزشکی از قبیل عصب کشی، ترمیم دندان، پرکردن، کشیدن و … را دریافت کردند.

 

وی این عمل نوعدوستانه را حاصل پیگیری های مدیریت آموزش و پرورش اندیکا، فرمانداری و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان دانست و تصریح کرد: در طول زمان استقرار این تیم پزشکی در اندیکا ایاب و ذهاب دانش آموزان از مدرسه به محل درمانگاه کاملا رایگان و توسط آموزش و پرورش و با نظارت مدیران، معاونین و دبیران مدارس انجام شد.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: دانش آموزان در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برای معاینه و دریافت خدمات دندان پزشکی به درمانگاه منتقل می شدند، در عین حال مدیران، معاونین و دبیران همراه دانش آموزان نیز این خدمات دندان پزشکی را دریافت می کردند.

 

وی خاطر نشان کرد: بهداشت و سلامت دانش آموزان یکی  از مهمترین اولویت هاى آموزش و پرورش خوزستان است که در این راستا فعالیت های مستمری در آموزش و پرورش مناطق و نواحی استان انجام شده است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در عین حال از جراحی و درمان رایگان دانش آموزان خوزستانی مبتلا به بیماری های سر و گردن توسط  تیم پزشکی و جراحی موسسه «خیریه مرهم» طی روزهای آینده خبر داد و افزود: این تیم جراحی نیز روزهای هشتم و نهم بهمن ماه در استان خوزستان حضور دارند و دانش آموزان خوزستانی دارای بیماری های شکاف لب و کام را در بیمارستان دزفول تحت عمل جراحی قرار می دهد و تا کنون پرونده ٧٠ دانش آموز در نوبت جراحی قرار گرفته است.