به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، مهرداد لاهوتی، سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی، درباره جلسه صبح روز یکشنبه این فراکسیون با محسن حاجی میرزایی اظهارکرد: در جلسه امروز صبح فراکسیون مستقلان وزیر آموزش‌وپرورش به‌منظور بررسی مشکلات این وزارتخانه حضور یافت و توضیحاتی را درباره بایدها و نبایدهای وزارت آموزش ‌و پرورش در سال جاری مطرح کرد.

 

وی با اشاره به  دیدگاه حاجی میرزایی درباره معلمان نیز بیان کرد: وزیرآموزش‌وپرورش بر این باور است که معلمان رکن مهمی در اداره کشور هستند و نقشی اساسی را در پیشرفت جمهوری اسلامی ایفا می‌کنند بنابراین همه مسئولان باید تلاش کنند تا دغدغه‌های معیشتی این قشر برطرف شود.

 

تاکید وزیرآموزش‌و‌پرورش بر تهیه آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان

 

نماینده لنگرود تصریح کرد: آقای حاجی میرزایی در جلسه امروز تأکید کرد، باید قبل از ارائه لایحه رتبه‌بندی معلمان از سوی دولت آیین‌نامه‌ای تهیه شود. این آیین‌نامه در حال حاضر در حال تدوین است تا لایحه رتبه‌بندی معلمان به‌صورت کامل و جامع اجرایی شود.

 

سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی همچنین خاطرنشان کرد: وزیر آموزش‌وپرورش در میان نمایندگان عضو فراکسیون مستقلان ولایی وعده داد که بخشی از نیرو‌های حق‌التدریسی و مربیان پیش‌دبستانی استخدام خواهند شد.

 

وی بیان کرد: وزیرآموزش‌وپرورش در بخش دیگری از صحبت‌های خود معتقد بود که کیفیت آموزش‌وپرورش قابل‌قبول نیست و باید ارتقا پیدا کند.

پانا