به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، غلامرضا شریعتی در شورای آموزش و پرورش استان خوزستان با اشاره به دستور کار اول شورای آموزش و پرورش مبنی بر گزارش  اقدامات انجام شده توسط آموزش و پرورش خوزستان در جشنواره های استانی قرآن، عترت و نماز گفت: برگزاری جشنواره های استانی قرآن، عترت و نماز سبب اشاعه فرهنگ قرآن و عترت و گام موثری در راستای بسط و گسترش فرهنگ اعتقادی در جامعه است.

 

 

 

وی با اشاره به اینکه استان خوزستان دروازه ورود تشیع به کشور ایران است، گفت: دانش آموزان خوزستانی دارای توانایی های زیادی در حوزه مسائل قرآنی هستند از این رو موفق شدند که پس از استان خراسان رضوی  جایگاه دوم را در مسابقات قرآن، عترت و نماز کشور از آن خود کنند.

 

 

 

شریعتی خاطر نشان کرد: 400 هزار دانش آموز خوزستانی در مرحله منطقه ای جشنواره های قرآنی شرکت کردند که این امر نشان دهنده استقبال از برگزاری این جشنواره ها در استان خوزستان است.

 

 

 

استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه سایر دستگاه ها باید به آموزش و پرورش در گسترش فرهنگ اعتقادی کمک کنند، افزود: سازمان هایی مثل تبلیغات اسلامی، اوقاف، ارشاد اسلامی، شهرداری ها و فرمانداری ها باید از بودجه فرهنگی که در اختیار دارند به آموزش و پرورش در این راستا کمک کنند.

 

 

 

وی در عین حال در خصوص دستور کار دوم جلسه مبنی بر چگونگی فرآیند جلب مشارکت اولیا در مدارس گفت: جلب مشارکت اولیا در فعالیت های موجود در مدارس در اجتماعی شدن آموزش عمومی تاثیر به سزایی دارد.

 

 

 

شریعتی  اضافه کرد:  آموزش و پرورش در ایجاد سرمایه های اجتماعی، اعتماد بخشی و همراهی بین دولت و ملت نقش بارزی دارد و هیچ نهادی مثل آموزش و پرورش نمی تواند این نقش را ایفا کند.

 

 

 

استاندار خوزستان در عین حال با بیان اینکه شورای آموزش و پرورش استان خوزستان در بین شوراهای آموزش و پرورش 31 استان کشور صاحب رتبه برتر کشوری شد، گفت: در شورای آموزش و پرورش باید از نظرات نخبگان بهره ببریم و تلاش کنیم که از ظرفیت های موجود به نفع تعلیم و تربیت در استان استفاده کنیم.

 

 

 

وی اختصاص 175 میلیارد تومان اعتبار به نوسازی مدارس در خوزستان را یکی از اقدامات خوب برای کمک به آموزش و پرورش استان دانست و گفت: بودجه نوسازی مدارس از 76 میلیارد تومان در سال 95 به 175 میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافته است.

 

 

 

شریعتی گفت: در عین حال 20 میلیارد تومان اعتبار نیز برای تجهیز و به روز رسانی امکانات  مدارس استان خوزستان از محل اعتباراتی که سایر دستگاه های اجرایی موفق به جذب آن نشدند، اختصاص یافته است.