رئیس اداره مشاوره اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه امسال حدود 65 هزار دانش‌آموز پایه دهم خواهیم داشت، تصریح کرد: برخلاف سال گذشته امسال 2 برگه هدایت تحصیلی برای دانش‌آموزان صادر می‌شود. یک برگه حاوی بررسی‌های مشاوره‌ای است که برخلاف سال گذشته که برای دانش‌آموزان تأثیرگذار بود، امسال این برگه تنها جنبه‌ توصیه‌ای دارد.

 کاوه ادامه داد: برگه دیگر حاوی اطلاعات سوابق تحصیلی یعنی نمرات کتبی خردادماه پایه‌های هفتم، هشتم و نهم دانش‌آموز است که برای هدایت تحصیلی و ثبت‌نام دانش‌آموز تنها این برگه مؤثر است؛ نمره سوابق تحصیلی نمره سالانه دانش‌آموز نیست و خانواده‌ها باید به این نکته توجه داشته باشند.

وی افزود: نمرات خردادماه پایه هفتم و هشتم در هدایت تحصیلی ضریب یک و نمرات پایه نهم، ضریب 2 دارد؛ همچنین در هدایت تحصیلی امسال اگر دانش‌آموزی در امتحان خردادماه نتواند نمره قبولی را در درسی که در هدایت تحصیلی او تأثیرگذار است، کسب کند نمره امتحان شهریورماه او در هدایت تحصیلی در نظر گرفته می‌شود.

رئیس اداره مشاوره اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: با توجه به شرایط استان تنها برای رشته‌های علوم تجربی و فنی و حرفه‌ای تا حدی محدودیت وجود دارد و دیگر رشته‌ها برای دانش‌آموزان پایه دهم محدودیتی ندارد. محدودیت موجود برای رشته‌های علوم تجربی و فنی و حرفه‌ای نیز به‌حدی نیست که برای دانش‌‌آموزان مشکلی ایجاد کند.