به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محسن حاجی میرزایی در برنامه ویژه خبری با بیان اینکه سلامت دانش ‌آموزان به عنوان یک دغدغه مهم آموزش و پرورش است، اظهار کرد: براساس پروتکل‌های وزارت بهداشت، مدارس را باز خواهیم کرد.

حاجی میرزایی از آمادگی تمام مدارس برای بازگشایی خبر داد و بر رعایت فاصله یک متر، زدن ماسک، کاهش ساعت کلاس درس به 35 دقیقه تاکید کرد.

وزیر آموزش و پرورش به خانواده‌ها توصیه کرد به مدرسه بروند و با در جریان قرار گرفتن وضعیت مدرسه، نگرانی خود را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه دانش آموزانی که بیماری زمینه‌ای دارند یا اگر در خانواده فردی کرونا گرفته یا علائم کرونا دارند، نباید به مدرسه بروند، اظهار کرد: در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته گذشته با مدیران آموزش و پرورش جلسه داشتیم و تمام نکات لازم را به آنها اعلام کردیم؛ مسؤولان وزارت بهداشت گفته‌اند در همه مناطق سخت‌ترین پروتکل‌ها را رعایت کنید و این موارد ابلاغ شده است.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه باید با کرونا زندگی کنیم و نمی‌توانیم در خانه بنشینیم تا کرونا تمام شود، افزود: امسال نظارت معنای دقیق‌تر دارد و به تمام سطوح این نظارت را اعمال کردیم؛ انجمن اولیا و مربیان، والدین، مدیر و همه باید نظارت کنند تا سال ایمن را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: مدارس فردا باز است اما اختیار داده شده است که متناسب با شرایط توسط مدارس اقدام شود؛ با اولیا کاملا مدارا می‌کنیم و تمام حساسیت را رعایت می‌کنیم. مدیران در محدوده پروتکل می‌توانند تصمیم‌گیری کنند و خانواده را در تصمیم گیری مشارکت دادیم.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا بچه‌های شما و سایر وزرا به مدرسه می‌روند یا معلم به خانه‌شان می‌آیند؟»، گفت: فکر می‌کنم حداقل دیانت اقتضا می‌کند، اگر برای بچه‌های خودمان تصمیم می‌گیریم، همین باشد؛ بچه‌های مردم با بچه‌های خودم فرقی ندارند.

وی درباره تحصیل دانش‌آموزان استثنایی، ادامه داد: کلاس‌های این دانش‌آموزان محدودتر است و پروتکل خاصی دارد که سازمان آموزش و پرورش استثنایی انجام می‌دهد؛ لازم باشد معلمان به منازلشان می‌روند و اگر منع حضور نداشته باشند، امکان حضور در مدرسه را فراهم می‌کنیم.

جاجی میرزایی  با اشاره به اینکه هیچ مدرسه‌ای حق گرفتن تعهد از خانواده‌ها را ندارد، اظهار کرد: امسال سال ویژه‌ای است و مدیران، معلمان و خانواده‌ها باید با هم همکاری و مشارکت داشته باشند تا فعالیت‌های آموزشی آغاز و استمرار یابد.