به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محمد تقی زاده اظهار کرد: دومین مرحله المپیادهای علمی دانش آموزی با حضور ۱۰۷ دانش آموز استان و در قالب ۹ گرایش درسی در دبیرستان استعدادهای درخشان فرزانگان ناحیه ۴ اهواز برگزار شد.

 

 

وی با اشاره به گرایش های مختلف درسی در این دوره از المپیاد، عنوان کرد:  گرایش های تخصصی از قبیل فیزیک، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، کامپیوتر، ادبی، شیمی، ریاضی، جغرافیا، زیست شناسی و نجوم و اختر فیزیک از جمله گرایش های اصلی این المپیاد علمی بودند.

 

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه مهمترین هدف از برگزاری این المپیاد را ارتقای دانش علمی و پژوهشی دانش آموزان دانست و خاطرنشان کرد: زمینه سازی برای تحقق آموزش پژوهش محور و همچنین آشنایی دانش آموزان با مفاهیم به روز علمی از جمله دیگر اهداف برگزاری این المپیاد در استان است.

 

 

تقی زاده در عین حال با اظهار اینکه برگزیدگان این دوره از رقابت ها به مرحله ملی راه خواهند یافت، توضیح داد: دوره ملی این رقابت ها تابستان امسال با حضور ۲۰۰ دانش آموز برتر المپیادی از سراسر کشور در تهران برگزار خواهد شد. در طول این مرحله دانش آموزان المپیادی در دوره های تخصصی شرکت خواهند کرد تا با روش های علمی بهتر آشنا شوند.

 

 

وی اضافه کرد: در پایان دوره تخصصی یک آزمون عملکردی برگزار خواهد شد و از هر گرایش ۳ مدال آور معرفی خواهند شد. در نهایت طلاآوران هر گرایش به مرحله بین المللی راه خواهند یافت.

 

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در پایان گفت: دانش آموزان خوزستانی همواره شایستگی خود را در رقابت های علمی به اثبات رسانده اند. امیدواریم این بار نیز شاهد افتخارآفرینی این دانش آموزان در عرصه المپیادهای علمی باشیم.