به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، مهراله رخشانی مهر اظهارکرد: با اقتدا به روح پرفتوح سردار بزرگ ایران و اسلام، شهید سپهبد حاج‌ قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش و در راستای ادای دین به حرکت عظیم و تفکر انقلابی وی، مقرر شده بود مدارسی در سراسرکشور به نام این شهید نامگذاری شود که در این راستا 115 مدرسه یا مجتمع آموزشی در اقصی نقاط کشور به نام این شهید والامقام نامگذاری شدند.

 

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ مقاومت، شهادت و زنده نگهداشتن یاد و خاطره این بزرگ‌مرد عرصه مقاومت، تصریح کرد: به تاسی از 63 سال عمر با عزت و باسعادت این شهید، مقرر شده بود حداقل 63 فضای آموزشی فاخر به‌نام شهید سلیمانی نامگذاری شود که با توجه به استقبال استان‌ها این تعداد به 115 پروژه رسید.

 

وی با بیان این که در هر استان حداقل 2 پروژه و در برخی استان‌ها بیش از 10 پروژه به نام سردار سلیمانی نامگذاری شده است، خاطرنشان کرد: استان‌های خوزستان، همدان، آذربایجان غربی و مازندران بیشترین پروژه‌هایی را دارند که به نام سردار سلیمانی نامگذاری شده‌اند.

 

رخشانی مهر افزود: امیدوارم آینده‌سازان ایران اسلامی با تاسی به نام و یاد این مجاهد نستوه و شهید راه اسلام و وطن، ادامه‌دهنده راه وی باشند و در راه تعالی اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بکوشند.