به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محمد تقی زاده در آیین گرامیداشت مقام معلم در  ناحیه دو اهواز ، ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: عبادت در این ماه باید همراه با اطاعت از خداوند سبحان باشد و باید سعی کنیم که ضمن درک ماهیت دین،  در رفتار ، عملکرد و برخوردمان از نبی اکرم (ص) تبعیت کنیم.

 

وی با تاکید بر رعایت حقوق صالحین در زندگی اجتماعی گفت: مفاهیم دین و مذهب اسلام به سادگی در قالب معنی و مفهوم دعاها و نمازهای روزانه قابل درک است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در عین حال با گرامی داشت یاد و خاطره استاد مرتضی مطهری گفت: شهید مطهری با اندیشه، قلم ، بیان و عمل خویش نمونه بارزی از اسلام و انقلاب را ارائه کردند و امیدوارم ما نیز بتوانیم در مسیر این استاد گرانقدر گام برداریم.

 

تقی زاده با اشاره به اینکه هم اکنون در حال برگزاری سی و پنجمین یادواره بزرگداشت معلم پس از انقلاب هستیم، خاطرنشان کرد: ای کاش در طی این سالها به جای آموزش و پرورش نهادی دیگر مسئولیت برگزاری آیین گرامیداشت مقام معلم را بر عهده می گرفت.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه توسعه یک جامعه مرهون تکریم معلمان است ،گفت: در این سرزمین که به صورت مداوم اعلام می شود تعلیم و تربیت از اهمیت زیادی برخوردار است، تا کنون فرهنگ پاسداشت مقام معلم در جامعه نهادینه نشده است.

 

وی گفت: تمدن های دنیای امروز با سیل، زلزله، طوفان و هجوم اقوام بیگانه از بین نمی روند. تمدن های امروزی با بی توجهی به مقام معلم با چالش رو به رو می شوند و سقوط هر تمدن به عملکرد آموزش و پرورش وابسته است، از این رو باید برای معلمان اهمیت بیشتری  قائل شویم.

 

تقی زاده با تاکید بر اینکه معلمان با نهایت عشق به تعلیم و تربیت دانش آموزان مشغول هستند، گفت: معلم امروزی چشم چراغ جامعه و تمدن اسلامی است و اگر معلمان دچار آسیب شوند، آینده جامعه از چشم انداز مشخصی برخوردار نخواهد بود.