به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، کورش مودت در حاشیه بازدید از روند مصاحبه داوطلبان چندبرابر ظرفیت آزمون استخدامی پیمانی آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: مصاحبه پذیرفته‌شدگان در یک بازه زمانی  ۱۰ روزه انجام خواهد. بر اساس سهمیه اختصاص یافته، امسال هزار و ۱۹۷ معلم در استان پذیرفته می‌شوند.

 

 

وی همچنین همچنین با اشاره به آمار جذب داوطلبان آزمون ماده ۲۸ به تفکیک مقطع تحصیلی، خاطرنشان کرد: از ۱۱۹۷ سهمیه استخدامی ماده ۲۸ بالغ بر ۱۹۰ نفر جهت تدریس در مقطع تحصیلی ابتدایی، ۳۰۰ نفر برای متوسطه اول، ۲۸۰ نفر در متوسطه دوم، ۱۴۱ نفر در فنی حرفه ای و کاردانش جذب خواهند شد. همچنین ۶۰ نفر به عنوان مربی تربیت بدنی، ۷۰ نفر به عنوان مربی پرورشی، ۵۰ نفر به عنوان معلم استثنایی و ۳۶ نفر به عنوان مراقب سلامت به آموزش و پرورش خوزستان خواهند پیوست.

 

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: در مرحله مصاحبه تخصصی بالغ بر ۲ هزار و ۱۰۰ داوطلب دعوت شده اند. ۱۱۹۷ پذیرفته شده این آزمون پس از طی مراحل استخدامی خود دوره یک ساله آموزشی خود را در دانشگاه فرهنگیان آغاز می کنند و از مهرماه ۹۹ فعالیت خود در آموزش و پرورش خوزستان را آغاز می کنند.

 

 

مودت در پایان یادآور شد: ارتقای شاخص نیروی انسانی یکی از برنامه های اولویت دار مجموعه تعلیم و تربیت استان است که در این راستا از همه ظرفیت های موجود استفاده خواهیم کرد.