به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الــفبا، کورش مودت روز پنجشنبه ۲۳ آبان ماه ۹۸ در آیین کلنگ‌زنی مدرسه ۶ کلاسه مسکن مهــر در شهر شیبان اظهار کرد: به صورت میانگین 30 درصد فضاهای آموزشی در استان خوزستان فرسوده هستند که برطرف کردن این چالش با مشارکت فعال خیرین مدرسه‌ساز و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس امکان‌پذیر است.

 

وی گفت: سرانه فضای آموزشی در استان خوزستان باید از 4/8 مترمربع به 5/2 مترمربع ارتقا پیدا کند تا بتوانیم کمبود 10 هزار کلاس درس را در این استان جبران کنیم.

 

مودت خاطرنشان کرد: در آموزش و پرورش استان خوزستان دارای 400 واحد آموزشی سنگی هستیم که این فضاها یک هزار و 500  کلاس درس را شامل می شوند و نیاز است که با بهره گیری از توان خیرین و دستگاه های اجرایی در راستای بهبود این فضاهای آموزشی گام برداریم.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اینکه استان خوزستان دارای رتبه اول کشور در جذب مشارکت خیرین مدرسه ساز است، اضافه کرد: خیرین مدرسه ساز ظرفیت بسیار خوبی برای کمک های بزرگی به آموزش و پرورش هستند و باید از این ظرفیت در راستای کمک به تعلیم و تربیت استفاده کرد.

 

گفتنی است؛  دانش آموزان و فرهنگیان شهر تهران در ساخت مدرسه ۶ کلاسه مسکن مهر شیبان مشارکت داشته اند. اعتبار ساخت این مدرسه بالغ بر ۲۳ میلیارد ریال است.