به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، سید محمد بطحایی روز جمعه در سفر یک روزه خود به شهرستان نیشابور و در بازدید از اردوگاه شهید رجایی (باغرود) این شهرستان افزود: بسیاری از چهره های نظام همچون شهید همت و شهید رجایی آغاز خدمتشان با معلمی بوده و همچنان متعهدترین و مردمی ترین قشر جامعه معلمان هستند.

 

وی ادامه داد: درکشور 110 هزار مدرسه با 600 هزار کلاس درس وجود دارد که اداره این مجموعه، حجم عظیمی از نیروی انسانی، مدیریتی و هماهنگی را می طلبد و مسلما در این مسیر کاستی هایی هم وجود دارد اما نباید فقط نقاط ضعف را ببینیم.

 

وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز در کشور گرفتار این شده ایم که نداشته هایمان را بیشتر از داشته هایمان می بینیم که این یک ظلم ناخواسته به نظام است.

 

بطحایی افزود: با وجود همه دشمنی هایی که در این 40 سال با انقلاب و نظام شده است به جایگاهی رسیده ایم که در دنیا حرفی برای گفتن داریم و امروز داشته هایمان در آموزش و پرورش بسیار ارزشمند است البته هنوز راههای نرفته زیادی پیش رو داریم.

 

مجتمع فرهنگی، اردویی کشوری شهید رجایی نیشابور معروف به اردوگاه باغرود وابسته به وزارت آموزش و پرورش در سال 1342 در زمینی به مساحت 1151 هکتار ساخته شد.

 

ایرنا