به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محمد تقی زاده با فاطمه عبدالخانی دانش آموز روشندل خوزستانی بخش شاوور از خوزستان که موفق به دریافت تندیس نخبگان و صاحب مقام کشوری در رشته انشا نویسی در حوزه بهداشت و محیط زیست است، دیدار و گفت و گو کرد.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در این دیدار تلاش های این دانش آموز روشندل در فرآیند تعلیم و تربیت را ارزشمند برشمرد و گفت: توجه به تحصیل دانش آموزان با نیازهای ویژه یکی از اهداف و اولویت های مهم در آموزش و پرورش خوزستان است و طی سالهای اخیر در این استان اقدامات مثبتی در حوزه آموزش و پرورش استثنایی انجام شده است.

 

تقی زاده با اشاره به اینکه در طرح سنجش سلامت دانش آموزان اول دبستان و نوآموزان پیش دبستانی برای ورود به مدرسه مورد غربال گری قرار می گیرند، گفت: در این طرح ضمن شناسایی مشکلات جسمی، حرکتی ، بینایی، شنوایی و یادگیری دانش آموزان،  به آنها در داشتن فرآیند تعلیم و تربیتی صحیح کمک زیادی می شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در این دیدار از فاطمه عبدالخانی دانش آموز روشندل خوزستانی با اهدای لوح سپاس تقدیر کرد.

 

گفتنی است، پیش از این دیدار نیز یک دستگاه تایپ پرکینز ، ویژه نابینایان از سوی آموزش و پرورش خوزستان برای سهولت در امر نوشتن در اختیار این دانش آموز قرار گرفته است.

 

143 دانش آموز آسیب دیده بینایی در مدارس استثنایی خوزستان تحصیل می کنند در عین حال 212 دانش آموز آسیب دیده بینایی نیز به صورت تلفیقی در مدارس عادی به تحصیل اشتغال دارند.