به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا ، سیدمحمد بطحایی با اشاره به کسب رتبه‌های برتر توسط آموزش و پرورش در جشنواره شهید رجایی اظهار کرد: «تلاش خواهیم کرد سال آینده نیز رتبه‌های برتر را در این جشنواره کسب کنیم.

 

وی، بر درک عمیق مدیران از استراتژی‌های نوین آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: «استراتژی‌های موجود همواره باید مورد بررسی قرار گیرد و این موضوع باید در جلساتی که تشکیل می‌شود، مطرح شود لذا شلوغی کار و گرفتاری‌ها ممکن است ما را از استراتژی‌ها غافل کند و زمان را از دست بدهیم

 

عواملی که به شادی بچه‌ها کمک می‌کند دائما باید توسعه یابد و در مدرسه تقویت شود

 

وی ادامه داد: «گسترش گفتمان‌سازی اجتماعی و مشارکت‌پذیری، ساماندهی تشکل‌های قانونی، انتخاب دو عضو در صندوق ذخیره فرهنگیان، تولید برنامه‌های خاص برای دانش‌آموزان و مدیران، راه‌اندازی شبکه تعاملی و شبکه ملی ict، اطلاع‌رسانی و ورود به موقع به بحران‌ها از جمله برنامه‌هایی است که در راستای اجرای سند تحول در حال اجرا است.

 

امنیت و سلامت دانش‌آموزان اولویت اول مدارس است

 

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: «امروز توانسته‌ایم گفتمان نسبت به آموزش و پرورش را تغییر دهیم و این دستاورد کمی نیست، لذا کاهش غلبه بر کنکور را در یک ساله اخیر شاهد بودیم البته باید این تلاش‌ها ادامه یابد. عواملی که به شادی بچه‌ها کمک می‌کند دائما باید توسعه یابد و در مدرسه تقویت شود.

 

وی با بیان این که امنیت و سلامت دانش‌آموزان اولویت اول مدارس است، یاد آور شد: برای مواظبت از خود باید آموزش‌های لازم را به دانش آموزان ارائه بدهیم، تا آنها به خوبی نحوه حفاظت از خود در جامعه را بیاموزند.

 

این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ورود افراد متفرقه به مدراس تاکید کرد: «مدرسه یک محیط یاددهی-یاددگیری است و افراد مختلف حق ورود بدون مجوز به آن را ندارند لذا مدیران مدارس باید در این خصوص کاملا جدی عمل کنند و بدون هماهنگی با اداره متبوع از ورود افراد متفرقه به مدرسه ممانعت کنند.

 

پرتال وزارت آموزش و پرورش