به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا،  سید محمد بطحایی در آئین رونمایی از سامانه ثبت شکایات و تلفن گویای سازمان مدارس و مراکز غیردولتی که در سالن شهید حججی ساختمان علاقه‌مندان برگزار شد با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاران اظهار کرد: امیدوارم ایجاد این دو سامانه منشأ ثمرات مفید برای نظام تعلیم و تربیت و گامی در جهت رضایتمندی مردم باشد.

 

وی افزود: در این شرایط اقتصادی صمیمانه از تلاش‌ها و همکاری بخش غیردولتی در تعلیم و تربیت دانش آموزان تشکر می‌کنم ، البته مدارس غیردولتی به‌عنوان بخشی از نظام و تعلیم و تربیت همواره در کنار آموزش‌وپرورش منشأ توفیق و خیروبرکت بوده است.

 

وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: امروز دو سامانه بسیار مهم افتتاح شد تا مردم از این طریق و به سهولت بتوانند شکایات خود را به گوش مسئولین برسانند لذا در این سامانه امکان ثبت شکایات مهیا شده است.

 

وی ادامه داد: اولیای دانش آموزان که به هر دلیلی از عملکرد مدارس شکایت داشته باشند می‌تواند از طریق سامانه ثبت شکایات اقدام کنند و سازمان مدارس و مراکز غیردولتی موظف است حداکثر ظرف ۱۰روز به شکایات مردم پاسخ دهد.

 

بطحایی گفت: سامانه ۴۳۱۷نیز سامانه‌ای است که برای آن دسته از مردم که امکان ثبت شکایات در سامانه الکترونیکی مذکور را ندارند، ایجادشده است تا از این طریق اقدام  کنند.

 

وی اضافه کرد: به دلیل اهمیت موضوع سعی می‌کنم شخصاً به عملکرد سامانه پاسخگویی نظارت کنم تا حقی از خانواده‌ها تضییع نشود.

 

عضو کابینه تدبیر و امید اظهار کرد: میزان شهریه‌های مدارس غیردولتی باید دقیقاً به اطلاع اولیا برسد و جدول آن باید در پورتال سازمان بارگذاری شده باشد و حتی در اپلیکیشن تلفن همراه  اطلاعات مربوطه ارائه شود تا حقی در این خصوص از بین نرود.

 

وی ادامه داد: پوسترهای الگوی شهریه ارسالی به مدارس باید در معرض دید خانواده‌ها در مدارس نصب‌شده باشد تا خانواده اطلاعات دقیق را کسب کنند.

 

وزیر آموزش‌وپرورش تأکید کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور به‌هیچ‌عنوان مدارس غیردولتی نباید ریالی بیشتر از شهریه تعیین‌شده از مردم دریافت کنند لذا گروه‌های نظارتی باید این موضوع را بیشتر و دقیق‌تر از قبل پیگیری کنند.

 

وی ادامه داد: مردم نباید احساس کنند که حقی از آن‌ها ضایع‌شده لذا گزارش‌های این سامانه پاسخگویی باید مستمراً برای بنده ارسال شود.

 

بطحایی در خصوص پرونده‌های موجود مدارس غیردولتی اظهار کرد: باید جدول زمان‌بندی تعیین شود تا بر اساس جدول زمان‌بندی تکلیف مدارس متخلف در سال‌های اخیر در اسرع وقت مشخص شود.

 

وی افزود: شورای نظارت وظیفه دارد در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پرونده‌های مدارس متخلف رسیدگی و نتایج را گزارش دهد.

 

پرتال وزارت آموزش و پرورش