به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، اردشیر شجاعی صبح امروز 31 شهریور ماه 97 در حاشیه مراسم شکوفه ها و غنچه های حسینی که در مدرسه سمیه اهواز برگزار شد، گفت: امروز 215 هزار دانش آموز کلاس اولی و نوآموز پیش دبستانی در استان خوزستان با حضور در مدرسه در مراسم شکوفه ها و غنچه های حسینی شرکت کردند و با محیط مدرسه آشنا شدند.

 

وی با اشاره به اینکه توسعه پیش دبستانی در دستور کار آموزش و پرورش خوزستان است، گفت: همه ساله در استان خوزستان تعداد نوآموزان پیش دبستانی و دانش آموزان پایه اول دبستان افزایش پیدا می کند و پیش بینی می شود امسال بیش از 105 هزار نوآموز پیش دبستانی در کلاس های این دوره خواهیم داشت.

 

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خوزستان با تاکید بر اینکه پیش دبستانی در خوزستان مسیر پیشرفت خود را طی می کند، تصریح کرد: برنامه امسال ما پوشش صد در صدی نوآموزان 5 ساله و جذب نوآموزان 4 ساله در دوره پیش دبستانی است.

 

شجاعی تصریح کرد: علی رغم تمام مشکلاتی که وجود داشت، با برنامه ریزی های خوبی که انجام شد سعی کردیم شروع موفقیت آمیزی را در آموزش و پرورش خوزستان در حوزه ابتدایی داشته باشیم و امسال در اول مهر 97  تمام کلاس های ما دارای معلم هستند.

 

وی با بیان اینکه تمام تدابیر لازم در مدارس حاشیه ای و مناطق محروم  به کار گرفته شده است تا هیچ کلاسی در اول مهرماه بدون معلم نماند، اضافه کرد: سازمان دهی در این مناطق نیز به گونه ای انجام شد که  از معلمان باسابقه نیز در مدارس محروم و حاشیه ای استفاده شود تا تجارب آنها مورد استفاده دانش آموزان مناطق حاشیه ای و محروم قرار بگیرد.

 

105 هزار دانش آموز پایه اول و 110 هزار نفر نوآموز پیش دبستانی امروز 31 شهریور ماه 97 با حضور در مراسم شکوفه ها و غنچه ها سال تحصیلی خود را در استان خوزستان آغاز کردند.