به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الـفبا، حسین اسکندری نیــا دانش آموز اهوازی موفق شد در کنکور سراسری سال 98 و در گروه آزمایشی علوم تجربی رتبه 14 را به دست آورد و روز گذشته پس از اعلام نتایج نهایی توسط سازمان سنجش آموزش کشور در رشته پزشکی تهران پذیرفته شد. او همزمان با شروع سال تحصیلی برای ادامه تحصیل قدم به پایتخت می گذارد تا دوره جدیدی از زندگی اش را که با همت و پشتکار خویش ساخته است، شروع کند. حسین اسکندری نیــا با ابــراز خوشحالی از قبولی در رشته پزشکی به الــفبا گفت: این موفقیت حاصل چندین سال پیگیری و تلاش است و خدا را شکر می کنم که به من کمک کرد تا نتیجه زحماتم را ببینم.

 

او با اشاره به اینکه از پایه نــهم تحصیلی به صورت جدی مطالعه برای کنکور را آغاز کرد، گفت: به هم سالانم توصیه می کنم که همیشه در زندگی هدف داشته باشند و برای هدفشان برنامه ریزی کنند و سعی کنند تا جایی که مقدور است به نتیجه فکر نکنند.

 

اسکندری نیــا پشتیبانی، آرامش و حمایت همیشگی خانواده اش را عاملی مهم در کسب موفقیتش در کنکور سراسری می داند. او در این باره به الــفبا گفت: مادرم در تمامی طول دوران تحصیلم تمامی تمهیدات لازم را به کار می گرفت تا برای درس خواندن در خانه احساس امنیت و آرامش کنم و پدرم که دکترای کامپیوتر هستند، همواره به من در برنامه ریزی های درسی کمک می کرد و پیگیر وضعیت تحصیلی من بود.

 

رتبه برتر کنکور سراسری از دانش آموزان کنکوری خواست همواره خود را مورد « سنجش» قرار دهند. او بیان کرد: ما باید همیشه این قدرت را داشته باشیم که خود را مورد آزمون قرار دهیم و میزان توانایی های علمی خود را بسنجیم. من به رقابت سازنده و سالم اعتقاد زیادی دارم و این نوع رقابت را عاملی برای ترقی، خودباوری و پیشرفت می دانم.

اسکندری نیا که از دوره متوسطه دوم وارد مدرسه استعدادهای درخشان طلایه داران اهواز شد، گفت: هفته های ابتدایی سال تحصیلی برایم زیاد رضایت بخش نبود اما آرام آرام میزان مطالعه خود را افزایش دادم و در ماه های پایانی سال به صورت میانگین روزی 10 ساعت مطالعه می کردم و دانسته هایم را در آزمون های آزمایشی محک می زدم.

 

او این را هم گفت که پیش بینی رتبه کنکور کار بسیار سختی است و حتی رتبه های تک رقمی کنکور نیز نمی توانستند رتبه خود را پیش بینی کنند.

 

به گزارش الفبا، حسین اسکندری نیــا نمونه ای از دانش آموزان خوزستانی است که با بــاور توانایی های خویش توانست کسب رتبه 14 در کنکور سراسری و پذیرفته شدن در رشته پزشکی دانشگاه تهران را به عنوان یک موفقیت دست یافتنی در زندگی اش رقم بزند.