به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، کورش مودت در جلسه ساماندهی اوقات فراغت استان بیان کرد: شرایط ویژه مجموعه تعلیم و تربیت استان در زمان شیوع ویروس کرونا سبب شده است که طرح ساماندهی اوقات فراغت امسال به گونه دیگری اجرا شود.

وی با بیان اینکه سند تحول بنیادین نقشه راه مجموعه تعلیم و تربیت استان در خصوص آموزش های مجازی است؛ توضیح داد: راهکار ۴-۱۷ سند تحول بر بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی برای ارائه آموزش های علمی و تربیتی تاکید دارد. بر همین اساس امسال برنامه های اوقات فراغت بر بستر شبکه شاد به دانش آموزان ارائه خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: شبکه شاد را می توان به عنوان یک تحول نوین و اثربخش در حوزه تعلیم و تربیت کشور قلمداد کرد. استفاده از ظرفیت این شبکه می تواند نقش مهمی در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش استان ایفا کند.

 

مودت در ادامه با اشاره به ابلاغ بسته تحولی آموزش و پرورش از سوی وزارت آموزش و پرورش، توضیح داد: در راستای سند تحول بنیادین و برنامه ششم توسعه یک برنامه جامع و عملکردی توسط مجموعه وزارت تهیه و تدوین شده است که مهمترین هدف آن کمک به تحقق مفاد سند تحول بنیادین در مدارس سراسر کشور است.

وی در پایان گفت: در طرح ساماندهی اوقات فراغت می بایست با استفاده از ظرفیت شبکه شاد کانون ها و پایگاه های اوقات فراغت نسبت به تولید محتوای کیفی آموزشی و تربیتی اقدام کنند تا بتوان شاهد اجرای هدفمند و کیفیت محور این طرح در استان خوزستان باشیم.