به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الــفبا، غلامرضا شریعتی بعدازظهر امروز یکشنبه ۱۳ بهمن ماه ۹۸ در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه برقراری عدالت آموزشی در سطح مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان از اولویت های مجموعه اجرایی استان است، خاطرنشان کرد: حوزه آموزش و پرورش به عنوان یک حوزه زیرساختی قلمداد می شود و توسعه متوازن این نهاد می بایست در دستور کار قرار گیرد.

 

 

وی با بیان اینکه شاخص فضای فیزیکی مدارس یکی از مولفه های مهم و تاثیرگذار در ارتقای شاخص های کیفی آموزش و پرورش استان است، خاطرنشان کرد: با ساخت ۱ هزار و ۳۳۰ کلاس درس جدید در سال جاری، اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس عملکرد درخشانی در حوزه ارتقای شاخص فضاهای آموزشی استان داشته است. البته در این حوزه نیاز به کار مستمر داریم تا بیش از پیش به میانگین کشوری سرانه فضای آموزشی نزدیک شویم.

 

 

شریعتی در ادامه با تاکید بر ضرورت پرداخت ۵ درصد سهم آموزش و پرورش توسط شهرداری ها، خاطرنشان کرد: مقرر شد شهرداری ها تمام توان خود را برای تحقق پرداخت سهم آموزش و پرورش به کار ببندند. در همین راستا در جلسه آینده شورای آموزش و پرورش گزارشی از این اقدام ارائه خواهد شد تا شهرداری هایی که سهم آموزش و پرورش را پرداخت نکرده اند با دستور اینجانب از محل حساب های بانکی آنها سهم آموزش و پرورش برداشت و به مجموعه تعلیم و تربیت استان پرداخت شود.

 

 

استاندار خوزستان در پایان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه شهرستان اندیکا، یادآور شد: توسعه زیرساخت های مناطق کم برخودار از اولویت های مجموعه اجرایی استان خوزستان است و توسعه شهرستان اندیکا در همه حوزه ها به خصوص آموزش و پرورش نیز به عنوان یک اولویت دنبال می شود.