به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، صبح امروز چهارشنبه 16 مرداد 98 علیرضا سخایی راد، رتبه اول کنکور سراسری ریــاضی و فنی و سیاوس کیـانپور، رتبه نــهم کنکور علوم تجربی در آیین تجلیلی که بـه افتخار آنان در سالن تدبیر اداره کل آموزش و پرورش خوزستان برگزار شد، شرکت کردند. حاشیه های این مراسم را بخوانیــد:

 

 • آیین تجلیل از دانش آموزان افتخار آفرین خوزستانی حوالی ساعت 9 و 30 دقیقه صبح با حضور مهدی رفیعی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان، حرج چلداوی معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان، جمال حیدری رئیس اداره استعداد های درخشان و دانش پژوهان جوان آموزش و پرورش خوزستان، جمعی از مدیران آموزش و پرورش مناطق و نواحی استان خوزستان، روسای حوزه ستادی اداره کل و نمایندگان رسانه های استان خوزستان در سالن تدبیر اداره کل آموزش و پرورش خوزستان برگزار شد.

 

 • پدر و مادر علیرضا سخایی راد و مادر سیاوش کیانپور این دو دانش آموز افتخار آفرین را در این مراسم همراهی می کردند.

 

 • مهدی رفیعی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در آغاز مراسم و پس از پایان یافتن تلاوت آیاتی از قرآن از علیرضا و سیاوش خواست به نشانه سپاسگزاری و در راستای تکریم و قدردانی از والدین، دست پدر و مادر خود را ببوسند که این کار تشویق حاضرین در سالن را در پی داشت.

 

 

 • سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در این آیین گفت: امروز در استان خوزستان روز امیــد است و این دانش آموزان عزیز با کسب این موفقیت تاریخ علمی درخشان استان خوزستان را باری دیگر تکرار کردند. رفیعی افزود: کنکور آزمون سختی است اما علیرضا و سیاوش نشان دادند که با برنامه ریزی، انگیزه و سخت کوشی می توان بر تمامی سختی ها غلبه کرد.

 

 • جمال حیدری، رئیس اداره استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان رقابت در کنکور را یک «مــاراتن» سنگین توصیف کرد و گفت: علیرضا سخایی و سیاوش کیانپور با پیروزی در این ماراتن یک اســتان را خوشحال کردند و دیروز و همزمان با اعلام این رتبه ها تمامی مردم خوزستان شاد بودند.

 

 • سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان با تاکید بر اینکه « باید توانایی های دانش آموزان خوزستانی را باور کنیم»، گفت: ما باید به استان خوزستان و فرزندانش درجه یک نگاه کنیم تا بتوانیم در آینده درجه یک زندگی کنیم.

 

 • ممبینی، معاون دبیرستان استعدادهای درخشان شهید بهشتی اهواز نیز در این آیین گفت: طی سالهای گذشته آمار رتبه های زیر هزار در این دبیرستان افزایش پیدا کرده است. وی افزود: اعتماد دو طرفه خانواده دانش آموزان و اولیای مدرسه زمینه ساز چنین موفقیتی است  و کسب رتبه یک کنکور ریاضی و رتبه نهم کنکور تجربی مایه افتخار است.

 

 • علیرضا سخایی راد، رتــبه اول کنکور علوم ریاضی و فنی با تشکر از تمامی معلمان، دبیران، مدیران و همه کسانی که در کسب این موفقیت به او کمک کردند، گفت: مدارس استعدادهای درخشان نقش مهمی در توسعه کشور و استان ایفا می کنند و از آموزش و پرورش می خواهم که از مشکلات پیش روی این مدارس بکاهد.

 

 • سیاوش کیــانپور، رتــبه نهم کنکور علوم تجربی نیز ضمن تایید سخن دوستش علیرضا سخایی راد که هر دو به اتفاق یکدیگر دردبیرستان استعدادهای درخشان شهید بهشتی اهواز تحصیل می کنند، گفت: از مدیر این دبیرستان یک تشکر ویژه دارم که در شرایط سختی که در اثر پدیده سیل در استان خوزستان ایجاد شد همواره حامی دانش آموزان این مدرسه بود.

 

 • «دانش آموزان کنــکوری باید حاشیه ها را از خود دور کنند. ». علیرضا سخایی راد دوری از حاشیه ها را یکی از عوامل مهم در موفقیت هم سن و سالانش در کنکور سراسری عنوان کرد و گفت: در طول 12 سال تحصیل حاشیه های زیادی ممکن است برای هر فرد ایجاد شود که نوع آن در افراد مختلف متفاوت است و ممکن است به شکل هایی مانند: « تفریح، کار، روابط دوستانه و …» خود را نشان دهد و اگر این حاشیه ها به درستی مدیریت نشود، ممکن است فرد را با آسیب جدی رو به رو کند. همچنین افراد کنکوری باید با برنامه ریزی صحیح و آرامش، خود را برای حضور در رقابت سخت کنکور آماده کنند تا بتوانند بهترین نتیجه را به دست بیاورند.

 

 • «یک فرد کنکوری باید به جای نتیجه به فــکر انجام وظیفه باشد». سیاوش کیانپور نیز توجه به این موضوع را یکی از فاکتورهای مهم برای موفقیت در آزمون کنکور دانست و اضافه کرد: اگر دانش آموزان کنکوری با این ذهنیت به این امتحان فکر کنند، خواهند توانست بر غول کنکور غلبــه کنند.

 

 • پدر علیرضا سخایی راد هم در این مراسم حمایت های کادر آموزشی و مدیریتی دبیرستان استعدادهای درخشان شهید بهشتی اهواز از دانش آموزان را بسیار خوب دانست و گفت: در مدارس استعدادهای درخشان با برنامه ریزی های صحیح و درست بسترهای مناسبی را برای دانش آموزان فراهم می کنند تا در نهایت آرامش به هدفی که دارند، برسند.

 

 • مادر علیرضا نیز با تشکر از زحمات معلمین و دبیران فرزندانش برای کسب این موفقیت گفت: دیدن نتیجه تلاش فرزندان بسیار خوشحال کننده و رضایت بخش است و وقتی مطلع شدم که علیرضا توانسته است در کنکور رتبه اول را کسب کند از خوشحالی در پوست خود نمی گنجیدم .

 

 • مادر سیاوش کیانپور یک ماه گذشته را ماهی سخت برای سیاوش و خانواده عنوان کرد و گفت: بعد از امتحان کنکور فکر نمی کردیم که سیاوش موفق به کسب رتبه «تــک رقمی» شود و روزی که این خبر به ما رسید روز بسیار خوبی برایمان بود. من وظیفه خود می دانم از تمامی کسانی که برای سیاوش زحمت کشیدند تشکر کنم.

 

 • در پایان این مراسم با اهدای هدیه و لوح سپاس از علیرضا سخایی راد و سیاوش کیانپور تجلیل شد و آنان دقایقی با مدیران و مسئولین آموزش و پرورش خوزستان عکس یادگاری گرفتند.