به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، سید جواد حسینی روز یکشنبه 20 مرداد 98 در حاشیه  مراسم تجلیل از رتبه های برتر کنکور گفت: بررسی رتبه های کنکور نشان می دهد که بیش از 80 درصد رتبه های زیر 10 به استانهای تهران ، اصفهان ، مازندران، خراسان رضونی و آذربایجان شرقی اختصاص دارد.

 

وی با بیان اینکه عدم تعادل استانی در کسب رتبه های برتر و زیر 10 کنکور رنج آور است، گفت: فقط 20  درصد از دانش آموزان سایر استانها موفق به کسب رتبه های زیر 10 شده اند.

 

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: از بعد مدرسه ای نیز مدارس دولتی در رتبه های زیر 10 غایب هستند و دانش آموزان مدارس خاص این رتبه ها را به خود اختصاص داده اند که باید راهکاری را برای ایجاد عدالت آموزشی تدوین کنیم.

 

وی با تاکید بر لزوم شناسایی مناطق و مدارس لازم التوجه گفت: باید با بهره گیری از یک برنامه عملیاتی مناطق لازم التوجه و استانهای محروم شناسایی شوند و طرح مدارس و استانهای لازم التوجه را در دستور کار قرار دهیم.

 

حسینی یادآور شد: با بهره گیری از شبکه های دیجیتالی و سینا روبیک و با استفاده از طرح های ویژه می توان مناطق و شهرهای لازم التوجه را به مناطق و شهرهای قابل توجه تبدیل کرد و در راستای نزدیک شدن به  عدالت آموزشی در کشور گام برداشت.