به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، کورش مودت شامگاه روز شنبه ۱۰ خردادماه ۹۹ با حضور در برنامه زنده سلامت خانه شبکه استانی سیمای خوزستان اظهار کرد: پس از اظهار نظر کارشناسی مجموعه تعلیم و تربیت استان و مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا در ارتباط با امتحانات پایه نهم و انعکاس آن به وزارت آموزش و پرورش، معاون متوسطه وزیر در ابلاغ رسمی به استان اعلام کرد که تا ۱۷ خرداد هیچ گونه امتحانی مربوط به پایه نهم برگزار نشود و بعد از این تاریخ تصمیم گیری برای برگزاری غیرحضوری آزمون های این پایه به ستاد استانی مقابله با کرونا محول شده است.

 

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت ارزشیابی پایانی پایه نهم متوسطه اول، توضیح داد: اهمیت نمرات پایانی این پایه بر روند هدایت تحصیلی و تعیین رشته دانش آموزان و همچنین تاثیر ۵۰ درصدی نمرات دروس این پایه بر آزمون ورودی پایه دهم نمونه دولتی از مهمترین دلایل حساسیت بالای آزمون های پایانی است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: استان خوزستان دارای ۷۰ هزار دانش آموز پایه نهم است که حفظ سلامت این دانش آموزان به عنوان یک برنامه اولویت دار در دستور کار متولیان تعلیم و تربیت استان قرار دارد.

 

مودت در عین حال با اظهار اینکه امتحانات نهایی پایه دوازدهم به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد؛ توضیح داد: مجموعه تعلیم و تربیت استان همه تدابیر بهداشتی لازم را برای حضور ۴۰ هزار دانش آموز پایه دوازدهمی در ۵۰۰ حوزه امتحانی در سراسر استان فراهم کرده است. در این راستا بالغ بر ۶۷ میلیارد ریال اعتبار  در ۳ نوبت اختصاص داده شد تا نسبت به ضدعفونی مدارس اقدام شود.

 

وی اضافه کرد: با دستور استاندار خوزستان در شورای آموزش و پرورش، فرمانداری ها و شهرداری ها مکلف به پشتیبانی و ضد عفونی کردن حوزه های امتحان نهایی شدند تا آموزش و پرورش استان بتواند بهترین شرایط را برای برگزاری امتحانات رقم بزند‌.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در پایان با اشاره به پیوستن ۸۰ درصد از دانش آموزان خوزستانی به شبکه آموزشی دانش آموزان(شاد)، خاطرنشان کرد: برای بخشی از دانش آموزان که به شبکه شاد دسترسی ندارند نیز با همکاری استانداری خوزستان ۳ هزار تبلت اختصاص پیدا کرده است که به زودی در بین دانش آموزان مناطق کم برخودار توزیع خواهد شد که گامی ارزشمند در برقراری عدالت آموزشی است.