به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، رضوان حکیم زاده امروز شنبه 10 خردادماه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: وزیر آموزش و پرورش تاکید کردند با توجه به شیوع ویروس کرونا، اما تمامی روند و اقدامات مربوط به دانش آموزان باید به موقع انجام شود.

 

وی افزود: فرآیند ثبت نام سال آینده دانش آموزان نیز باید به موقع انجام شود. از این رو  ۲۲ اردیبهشت دستورالعمل ثبت دانش آموزان  را ابلاغ کردیم.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش ادامه داد: دستورالعمل ثبت نام دانش آموزان امسال با توجه به شرایط بحران کرونا نوشته شده است. آموزش و پرورش به فرآیند ثبت نام تاکید داشته و اینکه ثبت نام فقط یک فرآیند نیست و مهم ترین رویداد تربیتی زندگی دانش آموزان است.حکیم زاده خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه امکان ادامه بحران کرونا در سال تحصیلی آینده نیز وجود دارد، هم زمان آموزش در فضای شاد هم انجام می شود تا اگر مشکلی از نظر کرونا وجود نداشت و بحران رد شده بود، از فرآیند ترکیبی فضای مجازی و کلاس حضوری برای آموزش استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام کلاس اولی ها در دو مرحله صورت می گیرد، اظهار داشت: کلاس اولی و نوآموزان باید از فرآیند سنجش استفاده کنند، از اول تیرماه سنجش پایه اولی ها آغاز و پس از انجام این فرآیند ثبت نهایی انجام می شود.

 

حکیم زاده گفت: حسن خلق و صبوری مسئولان ثبت‌نام در مدارس و مناطق در دستورالعمل ثبت نام مورد توجه قرار گرفته است، همچنین مقرر شد از ظرفیت سامانه شاد نیز استفاده شود تا از مراجعه حضوری خانواده ها به مدارس جلوگیری شود.

 

وی با تاکید بر استفاده از دستورالعمل بهداشتی و زمان بندی ثبت‌نام،‌ افزود: این اقدامات برای کاهش استرس والدین است. همچنین تدابیری در راستای هدایت تحصیلی الکترونیکی صورت گرفته است.

 

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: مهلت ثبت‌نام بیش از حد معمول به دانش‌آموزان عشایر اختصاص داده شده است. فرایند ثبت‌نام و تشکیل ستاد از اول خرداد آغاز می شود و تا پایان خرداد ماه ادامه دارد، مدارس باید برنامه‌ریزی‌های لازم را در این زمینه داشته باشند.