سیدراضی نوری، روز پنج شنبه ۲۷ تیرماه ۹۸ در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه خبری تحلیلی الــفبا در خصوص جزییات نامه اصلاح قانون جذب مربیان پیش دبستانی که با امضای نمایندگان مردم خوزستان منتشر شد، گفت: چندی پیش برخی نمایندگان خوزستان با انتشار نامه ای خطاب به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواستار اصلاح قانون جذب مربیان پیش دبستانی شدند.

 

وی با بیان اینکه در قانون مصوب شهریور ماه ۹۵ فقط مربیان پیش دبستانی  دارای سابقه فعالیت از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۹۱ مشمول این قانون هستند، گفت: باتوجه به معضل کمبود معلم در استان نمایندگان خوزستان خواستار جذب مربیان پیش دبستانی دارای سابقه فعالیت تا سال ۹۷ شدند و تا کنون جلسات متعددی برای پیگیری جذب مربیان پیش دبستانی به صورت حق التدریس برگزار شده است ولی این مسئله دارای فرآیندهای بسیار پیچیده ای است.

 

تبدیل وضعیت نیروهای پیش دبستانی به مجلس بعدی کشیده می شود

 

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی جذب مربیان پیش دبستانی به صورت نیروی حق التدریس را زمان بر و طولانی عنوان کرد و گفت: این طرح دارای مخالفانی است و با توجه به مشکلات و مخالفت هایی که در خصوص جذب این نیروها وجود دارد تبدیل وضعیت این نیروها به دوره های بعدی مجلس کشیده می شود و لازم است تا نمایندگان آینده مجلس شورای اسلامی نیز آن را مورد پیگیری قرار دهند.

 

وی اضافه کرد: با توجه به مخالفت هایی که با این قانون وجود دارد، نمایندگان مردم خوزستان تصمیم گرفتند با نوشتن یک نامه، فرآیند جذب مربیان پیش دبستانی و تبدیل آنها به نیروهای حق التدریس را در دستور کار قرار دهند، البته این طرح فرآیندی طولانی دارد و باید بارها به کمیسیون ارجاع داده شود و مورد بررسی قرار گیرد.

 

طرح خرید خدمات آموزشی در خوزستان منتفی است

 

نوری با اشاره به اینکه جذب ۵ هزار نفری نیروهای خرید خدمات آموزشی در استان خوزستان منتفی شده است، گفت: با توجه به اینکه استان خوزستان دارای کمبود نیرو است، جذب معلم از طریق دانشگاه فرهنگیان یکی از راهکارهای جبران معضل کمبود نیروی آموزشی در استان است.

 

وی افزود: مقرر شد که دانشگاه فرهنگیان از طریق ماده ۲۸ یک هزار نیروی آموزشی دوره دیده را به استان خوزستان اختصاص دهد، همچنین با پیگیری های به عمل آمده امسال ۵۵ هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور جذب آموزش و پرورش می شوند و سهمیه اختصاص داده شده به خوزستان نسبت به سال گذشته  افزایش پیدا کرده است.

 

از گزینه وزارت آموزش و پرورش بی اطلاعم

 

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی در عین حال از لزوم تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش طی دو ماه آینده خبر داد و گفت: بر اساس قانون رئیس جمهور موظف است سه ماه پس از تعیین سرپرست وزارت آموزش و پرورش، وزیر را برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی کند.

 

وی از گزینه احتمالی دکتر حسن روحانی برای پست وزارت آموزش و پرورش اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: رئیس جمهور هر شخصی را که صلاح بدانند برای تصدی گری پست وزارت آموزش و پرورش به مجلس معرفی خواهند کرد.

 

بازگشایی تمامی مدارس سیل زده شوش برای سال تحصیلی جدید

 

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی فرآیند بازسازی، تعمیر و نوسازی مدارس سیل زده را بسیار خوب و رضایت بخش عنوان کرد و گفت: به همت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان، خیرین مدرسه ساز و بانک پاسارگاد تمامی مدارسی که در شهرستان شوش بر اثر پدیده سیل آسیب دیدند، بازسازی شدند و طی بازدیدهایی که از مدارس سیل زده به عمل آمده است مشاهده شده که برای آغاز سال تحصیلی جدید هیچ مشکلی در مدارس شهری و روستایی شوش وجود ندارد.