به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، مهدی رفیعی در حاشیه بازدید از مرکز آزمون جهش تحصیلی در مدرسه استثنایی رودکی اهواز اظهار کرد: تا کنون  ۷۳۴ دانش‌آموز ابتدایی برای شرکت در آزمون جهش تحصیلی از پایه اول به سوم، دوم به چهارم، سوم به پنجم و چهارم به ششم ثبت‌نام کرده‌اند.

 

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در عین حال با اشاره به پایان فرآیند سنجش بالغ بر ۲۰۰ دانش آموز تاکنون، توضیح داد: آزمون جهش تحصیلی از روز شنبه ۲۲ تیرماه آغاز و تا روز پنج شنبه ۲۷ تیرماه ادامه خواهد داشت.

 

رفیعی در ادامه گفت: در این مرحله اداره  آموزش و پرورش استثنایی از دانش‌آموز متقاضی، تست هوش به عمل می‌آورد و در صورتی که  دانش‌آموز بتواند امتیاز لازم را کسب کند، مجاز به جهش تحصیلی خواهد بود؛ پس از آن دانش‌آموز می‌تواند در  امتحان پایه‌ مورد نظر خود شهریور ماه شرکت کند‌.

 

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در پایان یادآور شد: نتایج این آزمون پس از انجام کلیه ی ارزیابی های استان تا  نیمه اول مردادماه سال جاری صرفا از طریق سامانه سنجش اعلام خواهد شد. والدین می توانند با مراجعه به مدارس محل تحصیل فرزند خود می توانند از نتیجه آزمون خود مطلع شوند.