به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، مهدی رفیعی دهکردی در جلسه هماهنگی سوگواره احلی من العسل، اظهار کرد: ششمین سوگواره احلی من العسل با هدف گرامیداشت مقام حضرت قاسم ابن الحسن (ع) همزمان با سراسر کشور در روز یکشنبه 25 شهریور ماه 97 برابر با ششمین روز از ماه محرم در بقعه متبرکه علی بن مهزیار اهوازی برگزار می شود.

 

وی با اشاره به اینکه تبیین ارزش های عاشورا و انتقال زیبایی های حادثه عاشورا در بین نسل نوجوان از مهمترین اهداف برگزاری این سوگواره است، خاطرنشان کرد:آنچه ما را در مقابل دشمنان نگه داشته ایمان و باورهای دینی نوجوانان است که با آموزش فرهنگ عاشورا به دانش آموزان فرصت حفظ اعتقادات و باورهای اسلامی به آنها داده می شود.

 

رفیعی دهکردی با تاکید بر اینکه رویکرد مهم آموزش و پرورش تربیت عبادی و اعتقادی دانش آموزان  است، تصریح کرد: یکی از نکات کلیدی در سند تحول بنیادین توجه به ظرفیت ها ی آموزش و پرورش است. بنابراین معرفی الگوهای دینی در چارچوب برنامه هایی مانند سوگواره احلی من العسل یکی از اقداماتی است که آموزش و پرورش استان در راستای سند تحول بنیادین به انجام می رساند.

 

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان در پایان با بیان اینکه ایثارگری مفهومی است که تا ابد در جامعه باقی خواهد ماند، توضیح داد: ایثارگری سرمایه ای تمام ناشدنی برای همه نسل های جامعه است و آموزش و پرورش به عنوان مهمترین نهاد متولی فرهنگ وظیفه دارد این فرهنگ را در جامعه ترویج دهد.