به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، علی ممبینی اظهار کرد: فرآیند سنجش سلامت نوآموزان پیش دبستانی و دانش آموزان بدو ورود به پایه اول دبستان از اول تیرماه و با مشارکت ۵۷ پایگاه فعال سنجش در سراسر استان آغاز شد.

 

 

وی با بیان اینکه تا پایان سوم شهریورماه بالغ بر ۷۰ هزار و ۸۴۳ نوآموز فرآیند سنجش سلامت خود را به پایان رساندند، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۵ هزار و ۴۱۵ نوآموز شامل سه هزار و ۹۱ نوآموز پسر و ۲ هزار و ۳۳۴ نوآموز دختر برای ارزیابی هوش و یک هزار و ۵۳۴ نوآموز شامل ۸۱۹ نوآموز پسر و ۷۱۵ نوآموز دختر برای ارزیابی شنوایی به مراکز تخصصی ارجاع شده اند.

 

 

رئیس اداره استثنایی آموزش وپرورش خوزستان در ادامه افزود: همچنین ۵ هزار و هشت نوآموز شامل ۲ هزار و ۴۸۶ نوآموز پسر و ۲ هزار و ۵۲۲ نوآموز دختر برای ارزیابی بینایی و ۱۴۳ نوآموز شامل ۹۲ نوآموز پسر و ۵۱ نوآموز دختر برای ارزیابی جسمی حرکتی به مراکز تخصصی ارجاع داده شده اند.

 

 

ممبینی در پایان یادآور شد: فرآیند سنجش سلامت دانش آموزان یکی از اساسی ترین مراحل در دوره تحصیلی دانش آموزان است. اهمیت بخشی به این دوره می تواند نقش مهمی در مرتفع کردن مشکلات احتمالی دانش آموزان در آینده ایفا کند.