به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، کورش مودت در آیین افتتاح آموزشگاه ۶ کلاسه قلم چی در شهرستان شوشتر بیان کرد: بنیاد علمی آموزشی قلم چی، موسسه راه ایمان وابسته به دفتر آیت الله العظمی سیستانی و بنیاد برکت تاکنون بیشترین مشارکت را در حوزه ارتقای شاخص فضاهای آموزشی استان داشته اند که این امر زمینه ساز موفقیت استان در کسب رتبه اول کشور در شاخص مشارکت های خیرین مدرسه ساز شده است.

 

 

وی با بیان اینکه شهرستان شوشتر دارای ۶۰ فضای آموزشی فرسوده است، توضیح داد: این شهرستان بالغ بر ۴۰ هزار دانش آموز و ۳۵۸ واحد آموزشی دارد. خیرین مدرسه ساز نیز تاکنون اقدامات خوبی در این شهرستان جهت بهبود وضعیت فضاهای آموزشی داشته اند.

 

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه با اشاره به روند ساخت ۱۲ آموزشگاه توسط بنیاد قلم چی در خوزستان، توضیح داد: بنیاد قلم چی متعهد شده است که تا مهرماه سال آینده ۵۹ کلاس درس در استان بسازد که تاکنون ۳۰ کلاس درس از این تعداد را تحویل آموزش و پرورش خوزستان داده است.

 

 

مودت در پایان یادآور شد: ارتقای شاخص های کیفی آموزش و پرورش خوزستان با استفاده از ظرفیت مشارکتی مردم و همچنین تربیت دانش آموزانی متفکر، خلاق و مبتکر بر مدار سند تحول بنیادین از جمله مهمترین اهداف مجموعه تعلیم و تربیت خوزستان است.