به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، سید حمایت میرزاده ظهر امروز یکشنبه ۲۰ مردادماه ۹۸ در حاشیه آیین تجلیل از رتبه های برتر کنکور سراسری ۹۸ در محل باشگاه فرهنگیان اظهار کرد: با هم افزایی های صورت گرفته بین مجلس و دولت برنامه های خوبی در حوزه آموزش و پرورش عملیاتی شده است. یکی از این اقدامات اهمیت بخشی و توسعه کمی و کیفی مراکز مهارت آموزی است.

 

وی با بیان اینکه تنها راه برون رفت از چالش کمبود اشتغال در کشور توجه به الگوهای مهارت آفرینی در جامعه است، خاطرنشان کرد: غایت مجموعه تعلیم و تربیت کشور می بایست در راستای تربیت شهروندان متعهد، توانمند و دارای مهارت قرار گیرد. تنها با دنبال کردن این راهبرد می توان به آینده اقتصاد شغلی کشور امیدوار بود.

 

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اهمیت و جایگاه دانشگاه فرهنگیان، عنوان کرد: روزگاری تنها رتبه های ضعیف به دانشگاه فرهنگیان می آمدند. اما هم اکنون می بینیم که نفرات برتر کنکور برای ورود به این دانشگاه با یکدیگر به رقابت می پردازند که این نشان از ظرفیت بالای این دانشگاه در نقشه جامع علمی کشور دارد.

 

میرزاده در پایان گفت: مهارت آفرینی به عنوان اصلی ترین خروجی آموزش و پرورش می بایست به صورت گسترده مورد توجه قرار گیرد. این مهم نیز تنها از طریق توجه به آموزش های فنی و حرفه ای محقق می شود.