به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، کورش مودت  اظهار کرد: امسال بالغ بر ۱۰ هزار و ۱۴۶ دانش آموز در آزمون ورودی پایه هفتم و ۵ هزار و ۶۸۴ دانش آموز در آزمون ورودی پایه دهم ثبت نام کردند و بالغ بر ۱۶۶ پایگاه سلامت در حوزه های امتحانی مستقر خواهند شد.

وی با بیان اینکه ۱۵ هزار و ۸۳۰ دانش آموز خوزستانی برای ورود به مدارس استعدادهای درخشان با یکدیگر به رقابت می پردازند، توضیح داد: استان خوزستان دارای ۱۶ مدرسه سمپاد در دوره متوسطه اول و ۱۸ مدرسه در دوره دوم متوسطه  است و در این آزمون امسال دانش آموزان برای ۱ هزار و ۶۰۶ صندلی با یکدیگر به رقابت می پردازند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در عین حال با اظهار اینکه رعایت شیوه نامه های بهداشتی به عنوان یک اولویت در دستور کار متولیان برگزاری امتحان سمپاد قرار دارد، خاطرنشان کرد: با استقرار پایگاه های تخصصی سلامت فرآیند تب سنجی دانش آموزان و ضدعفونی مدارس به صورت ویژه انجام می شود.

مودت در پایان گفت: مدارس استعدادهای درخشان دارای ظرفیت های خوبی در حوزه های علمی و پژوهشی هستند که می‌توان با استفاده از ظرفیت این مدارس در راستای اجرای طرح های کیفیت بخشی بهره برد.