به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، حسن قیم دانش آموز مدرسه سمپاد شهید بهشتی اهواز در کنکور سراسری 1400 رتبه 5 را در رشته علوم تجربی به دست آورد. این دانش آموز مدرسه تیزهوشان دو برادر  بزرگتر دارد که هر دو در رشته پزشکی دانشگاه های تهران و شیراز مشغول به تحصیل هستند و پدرش نیز عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز است.

 

مادر حسن قیم در گفت و گوی اختصاصی با الفبا، با اشاره به اینکه فرزندش از زمانی که در پایه دهم مشغول به تحصیل بود، مطالعه برای کنکور را به صورت جدی آغاز کرد، گفت: من همیشه به فرزندانم توصیه می کنم که باید توانایی های خود را باور داشته باشند و سعی کنند مفاهیم درسی را به صورت اصولی بیاموزند و به خود متکی باشند چرا که رمز موفقیت در کنکور اعتماد به نفس است.

 

او را هم گفت که حسن یک برادر دوقلو به نام حسین نیز دارد که هر دو با هم برای کنکور درس می خواندند و همیشه در امتحان های آزمایشی اختلاف رتبه اندکی داشتند و حسین نیز موفق شد در کنکور 1400 رتبه 12 را کسب کند.

 

مادر این دانش آموز نخبه اهوازی گفت: دانش آموزانی که برای کنکور مطالعه می کنند باید به زمان های استراحت خود نیز توجه کنند. فرزندان من نیز در زمان های استراحت فوتبال بازی می کردند.

 

او با بیان اینکه فرزندنش به تحصیل در رشته پزشکی علاقمند است، گفت: قطعا حسن رشته پزشکی تهران را برای ادامه تحصیل انتخاب خواهد کرد.

 

گفتنی است، امروز و پس از اعلام نتایج کنکور سراسری  1400؛  دانش آموزان مدرسه استعدادهای درخشان شهید بهشتی ناحیه 4 اهواز، حسن قیم و محمد حسن فلاحت به ترتیب رتبه ۵ و ۸ کشوری رشته علوم تجربی کنکور سراسری ۱۴۰۰ را به دست آورند.