به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محمد تقی زاده در دیدار با معلم فداکار شهرستان لالی گفت: معلمان علاوه بر تعلیم و تربیت دانش آموزان دارای رسالت های فرهنگی و اجتماعی نیز هستند که در شهرستان لالی به خوبی به این رسالت ها پرداخته شده است.

 

وی با ارزشمند برشمردن اقدام معلم شهرستان لالی در برگزاری کلاس درس در منزل دانش آموز مبتلا به سرطان گفت: هیچ کودکی نباید به دلیل بیماری، فقر و معضلات فرهنگی و اجتماعی از تحصیل بازبماند و آموزش و پرورش خوزستان این آمادگی را دارد تا کلاس های درس را در منزل کودکانی که به دلیل مشکلات اینچنینی قادر به حضور در مدرسه نیستند، برپا کند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: زمانی که این دانش آموز فرآیند درمانی خود را در اهواز طی می کند، آموزش و پرورش  این آمادگی را دارد  که برای جلوگیری از وقفه در امر آموزش، معلم در اختیار وی قرار دهد.

 

تقی زاده شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل را یکی از اولویت های مهم در آموزش و پرورش خوزستان دانست و گفت: در سال تحصیلی گذشته بیش از 5 هزار نفر از کودکان بازمانده از تحصیل شناسایی شدند و به چرخه تعلیم و تربیت برگشتند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه فرآیند تحصیل دانش آموز پایه اول شهرستان لالی را  مورد پیگیری قرار می دهد، افزود: برای پیشرفت این دانش آموز در حوزه روابط اجتماعی نیز لازم است تا برخی مواقع تعدادی از دوستان و همکلاسی های وی در کلاس درسی که برای این دانش آموز در منزل تشکیل  می شود، حضور پیدا کنند.

 

تقی زاده در عین حال یادآور شد: آموزش و پرورش خوزستان ضمن تامین بخشی از هزینه های درمان این دانش آموز بیمار  ، مراحل درمانی وی را نیز دنبال می کرد.

 

در پایان این نشست، مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اهدای لوح سپاس از اقدام ارزشمند معلم فداکار شهرستان لالی تجلیل کرد.

 

گفتنی است، حوا احمدی، معلم پایه اول مدرسه  دبستان شهدا در شهرستان لالی به یکی از دانش آموزان این دبستان به نام زهرا که به بیماری سرطان مبتلاست در منزل درس می دهد تا این کودک از نعمت تحصیل محروم نماند. این دانش آموز پس از طی کردن یک دوره سخت و طاقت فرسای بیماری سرطان از ناحیه هر دو پا دچار معلولیت حرکتی شده است و توانایی رفتن به مدرسه را ندارد.