به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محمد تقی زاده با اظهار اینکه بخش پژوهشی سی و ششمین دوره مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز با حضور یک هزار و 300 دانش آموز از سراسر کشور در مشهد مقدس برگزار خواهد شد، گفت: دانش آموزان پسر از 11 تا 15 تیرماه و دانش آموزان دختر نیز از 17 تا 20 تیرماه سال جاری در این رقابت های قرآنی شرکت خواهند کرد.

 

وی افزود: این دوره از رقابت ها در دو بخش پژوهشی و آوایی برگزار خواهد شد. رقابت های پژوهشی شامل نهج البلاغه، انشای نماز، صحیفه سجادیه تفسیر قرآن و احکام است که این مسابقات در دو بخش پسران و دختران از 11 تیرماه آغاز و تا 20 تیرماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

 

تقی زاده در ادامه با اشاره به بخش آوایی سومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور، بیان کرد: این بخش شامل قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ عمومی، حفظ ویژه است و در شهر تهران برگزار خواهد شد. 1 تا 4 مردادماه شاهد حضور پسران و 6 تا 9 مردادماه 97 نیز شاهد حضور دختران دانش آموز در این رقابت های قرآنی خواهد بود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در عین حال با بیان اینکه 72 دانش آموز دختر و پسر قرآنی به نمایندگی از استان خوزستان در این مسابقات قرآنی شرکت خواهند کرد، توضیح داد: در بخش دختران خوزستان دارای 34 دانش آموز است که از این تعداد 15 دانش آموز در رقابت های پژوهشی و 19 نفر در رقابت های آوایی این دوره از مسابقات شرکت خواهند کرد. همچنین در بخش پسران 39 نفر از استان به این رقابت ها اعزام خواهند شد که از این تعداد 24 نفر در بخش آوایی و 15 نفر در بخش پژوهشی شرکت می کنند.

 

وی در پایان یادآور شد: دانش آموزان خوزستانی همواره در مسابقات قرآنی عناوین برتر کشوری را از آن خود کرده اند که این امر نشان از ظرفیت بالای آموزش و پرورش خوزستان در حوزه قرآنی است.