به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، سید محمد بطحایی در دومین جلسه شورای عالی اقامه نماز با تبریک حلول ماه رمضان و با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در اجلاس نماز، اظهار کرد: در سال گذشته در چنین ایامی -بزرگداشت مقام معلم- مقام معظم رهبری اشاره ظریفی به تغییر هویت داشتند که امروز جنگ مستمر و بسیار عظیمی است که بر علیه کشور ما صورت گرفته است و هدف اصلی اش تغییر هویت نسل جدید ما است .

 

 

وی گفت: به کار گرفتن واژه جنگ از زبان مقام معظم رهبری کار را برای ما آموزش و پرورش ها جدی تر می کند و در این فضای ناجوانمردانه دشمن از هر وسیله ای برای پیروزی و فتح سنگرهای خودش استفاده می کنند که بیشترین سنگرها در عرصه تعلیم و تربیت است و  امیدوارم با حضور و همراهی صاحبنظران حوزه آموزش و پرورش و خارج از آموزش و پرورش ،دشمن پیروز نشود .

 

بطحایی خاطر نشان کرد: هرازگاهی شاهد هستیم دشمن به روشهای مختلف تلاش می کند تا خانواده ها را نگران کند و کلیپ ها و تصاویری در فضای مجازی پخش می شود که هر چه توجه  می کنیم بیشتر  به این می رسیم که هدف اصلی نامید کردن مردم متدین و انقلابی است.

 

وی افزود: هدف این موضوعات بی اعتماد کردن مردم به آموزش و پرورش و معلمان است. اخیرا هم کلیپ‌هایی به سرعت در فصای مجازی پخش شده و نگرانی‌هایی را ایجاد کرده که باعث می‌شود به این مقول توجه بیشتری شود. باید در فرایندهای آموزش و پرورش دقت بیشتری داشته باشیم.

 

وزیر آموزش و پرورش گفت: در این کلیپ‌ها اغراض سیاسی کاملا مشهود است. در ایامی که با افتخار اعلام‌ می‌کنیم در مسابقات حفظ جز سی ۲ میلیون ۸۰۰ هزار دانش‌آموز و معلم شرکت کردند این افراد از همین میز و نیمکت‌ها هستند این در حالی است که سال گذشته این تعداد ۲۲۰ افراد بوده است‌.

 

وی ادامه داد: در این فضا که معلمان بالاترین قشر در حوزه سرمایه اجتماعی هستند کلیپ‌هایی بی نام و نشان پخش می‌شود. از دیروز ۳ نفر از دوستان مختصص را مامور بررسی این موضوع کردم تا ریشه تولید این کلیپ‌ها مشخص شود زیرا اعتماد عمومی و باور مردم متدین را نگران می‌کند.

 

بطحایی گفت: موضوع سرمایه اجتماعی بالاترین سرمایه در اختیار است امیدوارم پلیس فتا هم در این موضوع به ما کمک کند زیرا این کلیپ‌ها بی نام و نشان هستند. تصاویر پخش شده مدرسه و معلم را تلقین می‌کند لذا حراست و بازرسی این موضوع را به ویژه موضوع اخیر را پیگیری خواهند کرد.

 

وی تصریح کرد: آن چیزی که بچه‌ها را می‌تواند از این آسیب‌ها مصون‌ نگه دارد، اقامه نماز، پرداختن بیشتر به قرآن و انس با آن، تمسک به معارف اهل بیت است همچنین تنها راه نگه داشتن سلامت دانش‌آموزان و رشد آنان در فرهنگ ایرانی اسلامی اقامه نماز و تمسک به قرآن است.

 

وزیر آموزش و پرورش گفت: ما اکنون در ۱۶ هزار مدرسه امام جماعت روحانی داریم که عموما مدارس پرجمعیت هستند. با همکاری‌های حوزه علمیه بتوانیم این عدد را افزایش دهیم.