به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الــفبا، مشکات بهمئی دانش آموز ورزشکار خوزستانی، یکی از قهرمانان استانی و دسته برتـر کشور در رشته تنیس روی میز است که تاکنون افتخارات زیادی را در عرصه ملی و استانی به دست آورده است. انگیزه حضور او در جشنواره خیرین مدرسه ساز، برای اولیــن بار هفت سال قبل وقتی عکسش به عنـوان لوگوی پانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز خوزستان منتشر شد، در وجود مشـکات جوانه زد و سه سال پیش، همزمان با برگزاری نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در استان خوزستان  مشکات بهمئی با اهدای مدال نائب قهرمانی اش به مَجمع خیرین مدرسه ساز، رسما به جمع خیرین مدرسه ســاز خوزستان پیوست.

 

مشکات بهمئی کمک به مدرسه سازی و فراهم آوردن بسترهای مناسب برای تحصیل دانش آموزان در مناطق کم برخوردار را «حســی خوب و وصــف ناپذیر» می داند. او در خصوص کمک به امر مدرسه سازی برای تحصیل دانش آموزان این سرزمین به الــفبا گفت: دانش آموزان با استعداد زیادی در این استان هستند که ممکن است مدرسه ای برای تحصیل در اختیار نداشته باشند و من همانطور که خودم به تحصیل علاقه دارم،  دوست دارم آنها نیز تحصیل کنند از این رو تصمیم گرفتم با اهدای این مدال و کمک به مجمع خیرین مدرسه ساز گامی هر چند کوچک در راستای کمک به مدرسه سازی در استانم بردارم.

 

او که حضورش در نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان خوزستان را در کنار «مرحوم محمدرضا حافظی»،  پدر مدرسه سازی ایران تجربه کرد، در این باره گفت: زمانی که برای اهدای مدالم به مجمع خیرین ساز خوزستان در سالن امام رضای اهواز به روی ســن رفتم، مرحوم حافظی نیز حضور داشتند و بعد از مراسم ایشان برای من کاغذی به یادگار نوشتند که در متن آن آمده است: « نورچشم گرانقدر، سرکار خانم مشکات، امروز در جشنواره استانی خوزستان شاهد جهاد مقدس تو بودم که در امر مقدس مدرسه سازی کلاس شایستگی خود را به مجمع خیرین مدرسه ساز استان مرحمت فرمودی. قدر مسلم این اقدام خداپسندانه در زندگی آینده شما اثر مثبت و پایدار به وجود خواهد آورد و وجودت در سازندگی کشور موثر خواهد بود.»

 

مشکات بهمئی کمک به مجمع خیرین مدرسه ساز خوزستان را با حضور در بیستمین، و بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز خوزستان ادامه داد. او که هم اکنون در تیم مناطق نفت خیز جنوب تنیس روی میز بازی می کند، با بیان اینکه همواره به مدرسه سازی در این استان کمک خواهد کرد، به الــفبا گفت: در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز نیمی از قراردادم با این تیم را به مجمع خیرین مدرسه ساز خوزستان اهدا کردم تا از آن برای تامین وسائل سرمایشی مدارس روستاهای مناطق محروم، که یکی از روستاهای زادگاه پدری ام را نیز شامل می شود، استفاده کنند اما بعد که استان خوزستان درگیر پدیده سیل شد، از این مبلغ برای کمک به روستای  سیل زده « اوتـیش» استفاده شد و از این بابت خوشحالم که توانسته ام به دانش آموزان آن روستا کمکی هر چند ناچیز کرده باشم.

 

او در ادامه افزود: در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان خوزستان که طی روزهای اخیر برگزار شده است، باز هم نیمی از قراردادم را به مجمع خیرین مدرسه ساز خوزستان اهدا کردم تا برای کمک به مدارس محروم در استان خوزستان مورد استفاده قرار بگیرد.

 

این قهرمان دسته برتر کشور علاوه بر اینکه خود به امر مدرسه سازی در استانش کمک می کند، دیگران را نیز به انجام این کار خیــر تشویق می کند و تشویق های او سبب شد که به همت خانواده یکی از دوستان ورزشکار و هم تیمی اش، یک مدرسه 4 کلاسه برای دانش آموزان روستای «قلعه تل»  احداث شود و به بهره برداری برسد.

 

مشکات نائب قهرمان مسابقات هوپس تنیس روی میز کشوری، نائب قهرمان مسابقات نونهالان کشور و نائب قهرمان مسابقات دانش آموزی در کشور است. او در عین حال صاحب مدال نقره مسابقات بین‌المللی تیمی تنیس روی میز جام فجر و نائب قهرمان مسابقات دانش آموزی دوبل تنیس روی میز کشور است.

 

مشکات بهمئی که دارنده مقام اول داخل استان در تمامی رده های سنی خردسالان، نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان است، درباره نقش ورزش در زندگی نوجوانان و جوانان می گوید: من از هم سن و سالانم می خواهم که در کنار درس حتما ورزش کنند تا علاوه بر پیشرفت علمی، بدن سالمی نیز داشته باشند و همیشه این نکته را به مد نظر قرار دهند که با ورزش کردن می توانند روحیه خود را تقویت کنند و از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار شوند.