به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، مجتبی زینی وند گفت: یکی از آیتم‌ها در تعیین شهریه، حقوق همکاران است و متناسب با آماری که ارائه‌شده و میزان پرداختی به معلمان، شهریه مشخص‌شده است. اکنون بر اساس گزارش‌های روزانه، معلمان مدارس غیردولتی در قالب آموزش‌های مجازی، بسیار فعال هستند؛ بنابراین همه مؤسسان موظفند که حقوق کامل معلمان مدارس غیردولتی را در اسفند پرداخت کنند.

 

وی گفت: هیچ‌ مؤسسی حق ندارد در این زمینه کوتاهی کند و خدای‌ناکرده بخواهد در این زمینه، تعللی داشته باشد.

 

معاون وزیر آموزش‌وپرورش به آموزش‌های مجازی در مدارس غیردولتی اشاره کرد و گفت: امسال در ابتدای مهر یکی از آیتم‌های کیفیت بخش و تأثیرگذار در میزان تعیین شهریه، آموزش‌های الکترونیکی بود، ه‍م آموزش‌های آنلاین و هم آفلاین؛ به همین دلیل خوشبختانه مدارس غیردولتی این آمادگی را دارند در ایام تعطیلی مدارس از آموزش مجازی برای دانش‌آموزان استفاده کنند.

 

رصد روزانه مدارس غیردولتی

 

زینی وند ادامه داد: تیمی را مأمور کرده‌ام که روزانه مدارس غیردولتی را رصد می‌کنند. ما اطلاعات مدارس غیردولتی را در سامانه شهریه به‌صورت کامل داریم و به همین دلیل دسترسی و ارتباطمان با تمام مدارس غیردولتی در اقصی نقاط کشور بسیار خوب و سریع است. بر اساس گزارشی که روزانه این گروه ارائه می‌کنند خوشبختانه همه مدارس غیردولتی هم به‌صورت آفلاین و آنلاین درزمینه آموزش‌های مجازی برای ارتقای کیفیت آموزشی دانش‌آموزان فعال هستند و در این زمینه نگرانی وجود ندارد.

 

رئیس سازمان مراکز و مدارس غیردولتی گفت: از همان ابتدای شیوع کرونا، ستادی را در سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی برای ضدعفونی و گندزدایی مدارس تشکیل دادیم و در این زمینه مدارس غیردولتی جزو پیشتازان بوده و عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند.

 

برگزاری سومین کنفرانس با کارشناسان ادارات جهت رصد مدارس

 

رئیس سازمان مراکز و مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی گفت: تاکنون دو مورد کنفرانس با  کارشناس مسئولان مشارکت ادارات داشته‌ایم و امروز هم کنفرانس دیگری با همه مدیران مشارکت سراسر کشور داریم تا بتوانیم وضعیت را بهتر رصد کنیم، همچنین دستورالعمل‌های لازم را به سراسر کشور ارسال می‌کنیم تا همه آموزش‌ها و اقدامات به‌روز باشد.

 

پرتال وزارت آموزش و پرورش