به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا ، محمد تقی زاده با بیان اینکه ششمین المپیاد کشوری طرح دادرس در دو بخش دانش آموزی و فرهنگیان به میزبانی استان گلستان واقع دربندر انزلی برگزارشد ، اظهار کرد: این طرح هر ساله با هدف آموزش مهارت هایی مانند بانداژ، جلوگیری از خون ریزی، حمل بیمار یا مصدوم و اطفاء حریق برگزار می شود.

 

وی با اظهار اینکه این جشنواره در بخش دانش آموزی در قالب 8 مهارت پایه برگزار شد، تصریح کرد: تیم 14 نفره دانش آموزی دبیرستان دخترانه ستایش ناحیه 1 اهواز به عنوان نماینده استان خوزستان در دوره دوم ازبین 15 تیم موفق به کسب رتبه سوم کشوری ششمین المپیاد طرح دادرس دختران دانش آموزی شدند.

 

تقی زاده در ادامه با بیان اینکه تیم ناحیه یک اهواز در2 سال متوالی موفق به کسب رتبه سوم کشوری شده است، خاطرنشان کرد: تیم طرح دادرس ستایش توانسته است در مرحله ی ناحیه ای، شهرستانی و منطقه ای رتبه اول را کسب کند. همچنین درمرحله استانی پس از کسب رتبه اول مسابقات استانی به میزبانی شهرستان مسجدسلیمان درمرحله کشوری رتبه سوم را برای باردوم کسب کرد.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به 4 مرحله المپیاد طرح دادرس درسراسر کشور، توضیح داد: تیم 14 نفره دختران دانش آموز دبیرستان ستایش ناحیه 1 اهواز توانست دربخش اسکان  با کسب 2 مدال طلا ودربخش اطفاء حریق با کسب یک مدال برنزمقام سوم این المپیاد به طور مشترک با استان خوزستان را به دست آورد.

 

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همکاران آموزش و پرورش استان، گفت: برگزاری المپیاد های این چنینی می تواند نقش مهمی در گسترش نهضت بشردوستانه و به تبع آن کاهش آسیب های حوادث در جامعه داشته باشد.